شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۷

حجت الاسلام سید جواد رئوف سید نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با این حال اداره کل اوقاف و امور خیریه استان…

حجت الاسلام سید جواد رئوف سید نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با این حال اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هنوز طلب های زیادی از سازمان ها، نهاد ها و همچنین از مردم عادی دارد از این رو خواهشمندیم افراد نگاه ویژه ای به وقف داشته باشند.

وی ادامه داد: وقف مقوله ای است که مربوط به شخص یا حکومت نیست بلکه درحوزه اسلامی است و جز بیت المال به شمار می رود، به همین جهت از مسئولین و مردم درخواست داریم تا با این نوع نگرش به مقوله وقف، حق و حقوق موقوفات را به موقع پرداخت کنند.

حجت الاسلام رئوف سید نژاد از روند پرداخت دستگاههای اجرایی به اداره اوقاف ابراز رضایت کرد و افزود: پرداخت بدهی های دستگاه های اجرایی به طور کامل نبوده اما همین قدر که حاضر به همکاری با اوقاف شدند مایه خرسندی است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با بیان اینکه مدیران دستگاههای اجرایی با عملکرد مناسب خود برای دیگر افراد باید الگو باشند، اظهار کرد: وقف جزاحکامی است که در قبل از ظهور اسلام نیز وجود داشته و دین مبین اسلام نیز آن را امضا کرده است؛ وقف به عنوان سنتی برای منفعت عموم مردم در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام رئوف سید نژاد در توضیح تعداد موقوفات استان گفت: در سطح استان تعداد 4هزارو 500 موقوفه است که از این تعداد 180 رقبه در سطح استان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.