دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۴

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: براساس نگاه ویژه رئیس جمهور و سیاست‌های دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، قشم طی پنج سال…

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: براساس نگاه ویژه رئیس جمهور و سیاست‌های دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، قشم طی پنج سال آینده به مرکز تحول اقتصاد ایران و جهان تبدیل می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خلیج فارس، علی اکبر شعبانی فرد در آیین افتتاح سیزدهمین جشنواره تابستانی قشم افزود: خبرهای خوشی برای مردم قشم در راه است که توسعه برق، انتقال آب شرب به روستاها و آسفالت جاده‌های شهرها و محلات در قشم، درگهان و سوزا از آن جمله است.

وی از اجرای 250 پروژه کوچک و بزرگ در این جزیره به عنوان بخشی از برنامه‌های این سازمان با هدف ایجاد رفاه برای مردم ساکن و مسافران این جزیره، جذب سرمایه‌گذار و تبدیل جزیره قشم به حلقه اتصال اقتصاد ایران به اقتصاد جهانی یاد کرد و افزود: اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار شامل 60 میلیارد تومان از سوی دولت و 40 میلیارد تومان از طرف سازمان منطقه آزاد قشم برای ادامه پروژه طرح جامع ارتباطی خلیج فارس از دیگر برنامه‌های سازمان است.

شعبانی فرد خاطرنشان کرد: توسعه فرودگاه بین المللی قشم، توسعه اسکله‌های کاوه و بهمن، ساخت 20 هتل مدرن در مسیر ساحل جنوبی و افتتاح بیمارستان 143 تختخوابی قشم به عنوان بخش دیگری از برنامه‌های سازمان برای توسعه همه جانبه قشم است.

به گفته وی، مرکز فرهنگی قرآن در کتابخانه خلیج فارس با هدف تربیت مدرس و حافظان قرآنی و توسعه هنرهای قرآنی به زودی در شهر قشم راه‌اندازی می‌شود.

حمایت از بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف صنعتی براساس قوانین و مقررات ویژه مناطق آزاد از دیگر مباحثی بود که شعبانی فرد به آن، اشاره و اظهار امیدواری کرد، با اجرای برنامه‌های تدوین شده، قشم ظرف پنج سال آینده به مرکز تحول در حوزه اقتصاد ایران با جهان تبدیل شود.

وی با اشاره به اهمیت برپایی جشنواره‌های فرهنگی گفت: جشنواره‌های فرهنگی در این منطقه براساس سیاست های معاونت فرهنگی این سازمان در مناسبت‌های مختلف از جمله اعیاد قربان تا غدیر، هفته وحدت و دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سیزدهمین جشنواره تابستانه قشم از 16 تا 31 شهریور ماه همه روزه از ساعت 21 تا 24 با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی شهر قشم دایر است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.