دوشنبه، ۲۷ مرداد ۹۳ - ۰۷:۲۸

شهردار شیراز، گفت: هم‌اینک پروژه متروی شیراز آماده بهره‌برداری است و با توجه به لزوم یک مقام کشوری برای افتتاح رسمی، احتمالا نیمه…

شهردار شیراز، گفت: هم‌اینک پروژه متروی شیراز آماده بهره‌برداری است و با توجه به لزوم یک مقام کشوری برای افتتاح رسمی، احتمالا نیمه دوم شهریور انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه فارس،”علی‌رضا پاک‌فطرت”، ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید فرمانده ارشد سپاه فجر، از متروی شیراز، گفت: فاز اول خط یک قطارشهری از نظر ما آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه بعضی از رم‌های قطار تاکنون 5000 کیلومتر روی ریل‌ها در فاز یک، حرکت کرده و آزمایش شده است، گفت: فعال شدن مترو، تحول بزرگی در سیستم حمل و نقل درون‌شهری ایجاد خواهد.

پاک‌فطرت با قدردانی از مدیر سازمان قطارشهری شیراز، گفت: آقای مهندس حاج‌زمانی طی دو سال و اندی اخیر توانست این پروژه را با سرعت به مرحله بهره‌برداری برساند.

شهردار شیراز گفت: امیدواریم ظرف دو سال آینده کل 24 کیلومتر خط یک را از میدان احسان تا میدان‌الله، به بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه ایستگاه میدان امام‌حسین(ع) تاکنون اقدامی انجام نشده بود، عملیات اجرایی شروع شده و امیدواریم طی 10 ماه آینده تمام شود.

شهردار شیراز، همچنین از همکاری قرارگاه خاتم برای اجرای خط دوم مترو شیراز خبر داد و گفت: روش تأمین نیازهای مالی به شکل غیرنقدی است و توسط شهرداری انجام می‌شود، اکنون‌هم شفت‌ها آماده و دستگاه تی‌بی‌ام به‌ روزرسانی شده و به‌زودی حفاری آغاز خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که طی چهار سال آینده حداقل 10 کیلومتر از خط دوم قطار شهری شیراز نیز آماده بهره‌برداری باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *