شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۰۶:۳۱

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: قطب تولید ذرت کهگیلویه و بویراحمد فاقد امکانات فرآوری است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: قطب تولید ذرت کهگیلویه و بویراحمد فاقد امکانات فرآوری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کهگیلویه و بویراحمد جعفر گوهرگانی در نشست بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان باشت که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان باشت افزود: در کل استان کهگیلویه و بویراحمد سطح زیر کشت ذرت ۴۰۰۰ هکتار است که نیمی از آن در شهرستان باشت قرار دارد و آن را به عنوان قطب کشت ذرت در استان معرفی کرده است.

وی اظهارکرد: با وجود این همه ظرفیت و استعداد کشاورزی در شهرستان باشت یک خشک‌کن ذرت در شهرستان وجود ندارد که چرخه فرآوری آن تکمیل شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد به چند پروژه عمرانی بزرگ این شهرستان که شامل چندین ایستگاه پمپاژ آب در مناطقی همچون غورک‌ها و خان‌احمد و همچنین ایستگاه پمپاژ آب چاه تلخ است اشاره و خاطرنشان کرد: مطالباتی در این پروژه‌ها از گذشته باقی مانده که یکی از مشکلات کنونی ما در تکمیل این پروژه‌ها به مطالبات گذشته برمی‌گردد.

گوهرگانی اضافه کرد: باید اعتبارات این پروژه‌های عمرانی تخصیص یابد تا بتوان روند تکمیل پروژه‌ها را به نحو مطلوب‌تری شاهد باشیم و این در حالی است که تاکنون یک ریال هم از صندوق توسعه ملی برای پروژه‌های کشاورزی استان و شهرستان باشت تخصیص نیافته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *