یکشنبه، ۱۶ فروردین ۹۴ - ۰۱:۳۷

به گزارش ميهن پست –  هر چه فكر كرديم و خواستيم  رابطه اي مابين ميمون هاي هندي و اينترنت در آن كشور پيدا…

به گزارش ميهن پست –  هر چه فكر كرديم و خواستيم  رابطه اي مابين ميمون هاي هندي و اينترنت در آن كشور پيدا كنيم ، دليلي براي ارتباط اين دو ديده نشد مگر قطع ارتباط سيگنال هاي اين شبكه جهاني توسط چنگ و دندان ميمون هاي بازيگوش كشور هزارو يك ملت هندوستان…

مشکل جدیدی در کشور هندوستان رخ داده است که شاید کمتر کسی فکر آن را می‌کرد، در این رخداد کم سابقه، میمون‌ها به سوی فیبرهای نوری حامل ارتباط اینترنت حمله برده و آن‌ها را می‌خورند.

دولت هند به تازگی یک پروژه ویژه و 18 میلیون دلاری را برای ارتقاء دادن کیفیت ارتباطات اینترنتی در این کشور آغاز کرده است و این پروژه در ابتدای امر به خوبی در حال پیشرفت بود تا اینکه نشانه‌هایی از یک مشکل پیش‌بینی نشده پیدا شد که ممکن است هزینه این پروژه‌ را به چندین برابر میزان فعلی افزایش بدهد.

ماجرا از این قرار است که مسئولان این پروژه هر روز شاهد حمله صدها میمون به کابل‌های اینترنت فیبر نوری خود هستند ولی علت این حمله، دفاع از قلمرو و یا ذات طبیعی میمون‌ها نیست بلکه موضوع اینجاست که این میمون‌ها عاشق طعم فیبرهای نوری هستند و فیبرهای نوری کارگذاری شده را به‌جای غذا می‌خورند!

خوردن كابل فيبرنوري اينترنت توسط ميهمن ها در هند

خوردن كابل فيبرنوري اينترنت توسط ميهمن ها در هند

این موضوع برای دولت هند به دردسر بسیار بزرگی بدل شده است زیرا در این کشور، میمون حیوان مورد احترامی شناخته می‌شود و به همین علت نیز نمی‌توان با کشتن میمون‌ها این موضوع را خاتمه داد. در این میان بزرگ‌ترین نمود این حادثه را می‌توان در شهر 3هزار ساله واراناسی مشاهده کرد که در این شهر تقریبا ارائه اینترنت فیرنوری برای دولت هند غیرممکن شده است.

در این میان تا به حال و در طول دو ماه از اجرای این پروژه در این شهر، کابل‌ها یک بار به‌صورت کامل تعویض شده‌اند ولی مشکل اصلی همچنان پابرحا مانده است. از سوی دیگر به‌علت کوچک بودن این شهر و بافت باستانی آن نیز امکان کارگذاری کابل‌های فیبرنوری در زیرزمین ممکن نخواهد بود و این امر موجب شده است که مسئولان دولت محلی، به فکر یافتن یک راهکار جایگزین برای فیبرهای نوری باشند.

منبع: جام جم آنلاين

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.