دوشنبه، ۱۰ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۳

مدیر محیط زیست شهرستان فومن گفت: منطقه توریستی قلعه رودخان از زباله پاکسازی شد. روشنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،…

مدیر محیط زیست شهرستان فومن گفت: منطقه توریستی قلعه رودخان از زباله پاکسازی شد.

روشنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، اظهار کرد: به همت برخی تشکل‌های غیردولتی، تحت عنوان انجمن گردشگری، ورزش و سلامت و نیروهای مردمی و نیز کارکنان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن، زباله‌های پارک جنگلی قلعه رودخان جمع‌آوری شد.

وی افزود: این گروه 27 نفره که عمدتا از دانشجویان علاقمند به محیط زیست بودند، با پوشیدن کاورهای متحدالشکل با آرم و شعارهای زیست محیطی (اهدایی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن)، با همکاری مردم و کارکنان محیط زیست شهرستان، زباله‌های خشک و برجای مانده از گردشگران را در پارک جنگلی از مسیر پله‌ها تا محل قلعه جمع‌آوری کردند تا گردشگران علاوه بر بهره‌گیری کامل از مواهب الهی و طبیعی از آموزش فرهنگ زیست محیطی بهره‌مند شوند.

روشنی خاطرنشان کرد: قلعه رودخان از مناطق مهم گردشگری استان گیلان و کشور محسوب می‌شود که از دوران سلجوقی در دل جنگل واقع شده و هر ساله میلیونها گردشگر از آن بازدید می‌کنند.

به گزارش ایسنا، دژ رودخان یا قلعه حسامی، نام قلعه‌ای تاریخی در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر فومن در استان گیلان است. برخی کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان و مقارن با حمله عرب‌ها به ایران دانسته‌اند.

این منطقه زیبا در گیلان هر ساله با بازدید گردشگران داخلی و خارجی فراوانی مواجه است اما ارمغان برخی از این مسافرین به این یادگار ارزشمند، جای گذاشتن زباله‌هایی است که منظره زشتی به آن می‌بخشد. برای کاستن حجم زباله‌های این منطقه، طبیعت دوستان گیلان دست به کار شدند و این منطقه زیبا را از وجود زباله پاک کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *