چهارشنبه، ۰۹ بهمن ۹۸ - ۰۵:۱۵
قلعه ناریکالا

قلعه ناریکالا یکی از جاذبه های گردشگری در شهر زیبای تفلیس است که در کشور گرجستان قرار دارد. در این مطلب از میهن…

قلعه ناریکالا یکی از جاذبه های گردشگری در شهر زیبای تفلیس است که در کشور گرجستان قرار دارد. در این مطلب از میهن پست این مکان دیدنی را با ارائه تصاویر معرفی خواهیم کرد.

قلعه ناریکلا (Narikala Fortress) بنایی تاریخی است که در قرن چهارم میلادی بر یکی از قدیمی ترین منطقه های پایتخت گرجستان بنا شده است. این استحکامات نظامی بر روی تپه‌ای شیب‌دار بین حمام‌های گوگردی و باغ گیاه‌شناسی قرار دارد.

در حیاط این قلعه کلیسای سنت نیکولاس واقع شده است. کلیسا را در سال ۱۹۹۶ برای جایگزینی با همتای قرن سیزدهمی‌اش ساختند که در آتش‌سوزی ویران شده بود، در ادامه بیشتر درباره این کلیسا شرح می دهیم.

در زمان های گذشته تفلیس بخشی از خاک ایران بود و این قلعه هم در دوره امپراطوری ساسانیان ساخته شده است. در بخش پایین قلعه که به تازگی و در تاریخ 1996 – 1997 بازسازی شده، کلیسایی به نام سنت نیکلاس (St Nicholas) وجود دارد که این کلیسا جایگزین کلیسایی است که در قرن 13 به دلیل آتش سوزی از بین رفت.

این کلیسا با طرحی از معماری های قدیم با سه درب در سه طرف آن ساخته شده و بخش داخلی اش نیز با نقاشی های دیواری شامل تصاویری مربوط به کتاب مقدس و تاریخ کشور گرجستان، تزئین شده است.

قلعه ناریکالا کجاست؟

به راحتی می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی گرجستان در تفلیس خود را به این سازه باستانی جذاب برسانید. شما این امکان را دارید که از این وسایلی همچون مترو ، اتوبوس و تاکسی استفاده نمایید.

یکی از جالب ترین راه هایی که برای دسترسی به ناریکالا می توانیم به شما پیشنهاد کنیم، تله کابین تفلیس است و شما برای این کار باید خود را به بوستان رایک ( Rike Park ) که درست در آن سوی رودخانه کر تفلیس می باشد ، برسانید.

بعد از آن تنها با پرداخت 2 لاری گرجستان سوار بر تله کابین تفلیس شوید و از رودخانه عبور کرده و درست در نزدیکی قلعه پیاده شوید و همچنین اگر بخواهید برگشت هم از همین راه بروید.

در مجموع کارتی با شارژ 5 لاری گرجستان همان ابتدا به شما داده می شود که کارتان راحت خواهد شد، در غیر این صورت این امکان هم هست که در راه برگشت از پیاده روی نهایت لذت را ببرید .

باهم در میهن پست تصاویری از قلعه ناریکالا را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: tripadvisor[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *