چهارشنبه، ۰۹ خرداد ۹۷ - ۰۱:۳۰
قمر تایتان

قمر تایتان که یکی از قمرهای سیاره زحل است اکنون در حالی به یک مکان مناسب برای فرود انسان ها تبدیل شده که…

قمر تایتان که یکی از قمرهای سیاره زحل است اکنون در حالی به یک مکان مناسب برای فرود انسان ها تبدیل شده که پیش بینی می شود این قمر دارای حجم بسیار زیادی از آب یخ زده باشد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

قمر تایتان بزرگ‌ ترین قمر شگفت انگیز و ناشناخته زحل است که سراسر پوشیده از ابر ضخیمی از متان می باشد. اما نتیجه پژوهشی تازه نشان می‌دهد که اگر انسان روزی روی تایتان فرود آید، علیرغم اینکه نفت و خورشید روی این قمر نایاب است، منابع انرژی بسیار قابل اعتمادی در این سیاره می‌توان یافت.

نخستین منبع انرژی را نخستین انسان‌هایی که روی این سیاره پیاده شوند در قالب یک نیروگاه هسته‌ای می‌سازند تا از ایزوتوپ‌های رادیواکتیوی که در حال فرسایش روی این سیاره هستند بهره بگیرند. دومین منبع انرژی در سطح تایتان که برای کلونی‌های انسانی روی این سیاره در دسترس است، دریاهای عظیم از هیدروژن و استیلن است. هیدروژن یک سوخت بسیار خوب است که ترکیبات آن در سوخت موشک‌های فضایی نیز به‌کار گرفته می‌شود و به‌وفور در حالت مایع و جامد در تایتان وجود دارد.تایتان

از آنجایی که قمر تایتان تقریبا هرگز آفتاب مستقیم ندارد اما اگر قرار باشد جمعیت آمریکا به این سیاره بروند و آنجا ساکن شوند باید پنل‌های خورشیدی به وسعت کل کشور آمریکا روی تایتان بسازند تا شاید انرژی مورد نیاز را به‌ دست بیاورند اما جزر و مدهای وحشتناک سطح این قمر، یک منبع بی‌پایان انرژی را با توربین‌های جزر و مدی در اختیار انسان می‌گذارد. انرژی باد نیز در سطح این سیاره یخی در دسترس است اما اگر توربین‌ها را به ارتفاعات بالا ببریم، بادهایی با 10 برابر انرژی زمین در جریان هستند که می‌توانند یک عمر انرژی رایگان به ما بدهند.

تمام این احتمالات در شرایطی‌ست که انسان قصد فرود روی قمر تایتان را داشته باشد و فکری برای دمای منفی 180 درجه‌ای این سیاره کرده باشد. در شرایطی که هیچ فرود انسانی روی مریخ تا سال 2030 متصور نیست، سفر به این قمر زحل کمی غیرمعمول به‌نظر می‌رسد اما نزدیک‌ترین و عاقلانه‌ترین مقصدهایی که ما روی منظومه شمسی به آن فکر می‌کنیم، همین دو سیاره خواهند بود.

[highlight]منبع[/highlight] newscientist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *