پنجشنبه، ۲۰ مهر ۹۶ - ۰۴:۲۵
قوانین ورود خودرو گذر موقت

شرایط و قوانین ورود خودرو گذر موقت به کشور همواره بر اساس ضوابط خواصی تدوین شده است این گونه کهورود خودرو گذر موقت به کشور…

شرایط و قوانین ورود خودرو گذر موقت به کشور همواره بر اساس ضوابط خواصی تدوین شده است این گونه کهورود خودرو گذر موقت به کشور با توجه به مدل خودرو ، شرکت سازنده و کارکرد آن قیمت گذاری شده و بنا بر قانون حداکثر تا شش ماه می‌تواند در کشور تردد داشته باشد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

به عبارتی دیگر این خودروها که بایستی بر اساس قوانین ورود خودرو گذر موقت به کشور ، در ایران تردد کنند در واقع به خودروهایی اطلاق می شوند که به دلیل عدم پرداخت عوارض گمرکی با قیمت مناسب وارد کشور شده و طبق قانون ، هر شخصی که حداقل دارای سه ماه اقامت از یک کشور خارجی باشد، می تواند اتومبیل گذرموقتی را از آن کشور به ایران بیاورد و بعد از اتمام مدت تردد نیز باید حتما خودرو را از ایران خارج کرده و به کشور مبدا بازگرداند.

هر خودرو گذر موقت حداکثر تا شش ماه زمان برای تردد در کشور دارد که این مدت زمان با توجه به شرایط اعلام شده در اداره عبور موقت و وضعیت کشور مبدا ممکن است به صورت دو دوره سه ماهه (تمدید بعد از سه ماه اول انجام می گیرد) یا گاهی به صورت یک دوره پیوسته شش ماهه تعیین شود.

بعد از اتمام مدت پلاک، مالک خودرو یک ماه فرصت دارد که اتومبیل را از کشور خارج کند و در این یک ماه به ازای هر روز دیرکرد باید مبلغ مشخصی را بابت جریمه پرداخت کند اما بعد از اتمام این فرصت یک ماهه اگر خودرو از کشور خارج نشده باشد به عنوان کالای قاچاق توقیف می‌شود.

2 دیدگاه برای “با شرایط و قوانین ورود خودرو گذر موقت به کشور آشنا شوید ؟”

  1. مهران گفت:

    مطلب خوبی بود

  2. شقايق گفت:

    ممنون
    لازمه اطلاعات عمومی بالا بره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.