جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، عضو هيئت مديره خانه مطبوعات استان يزد در اين جلسه هم انديشي با اشاره به اقدامات انجام شده براي…

به گزارش خبرنگار مهر، عضو هيئت مديره خانه مطبوعات استان يزد در اين جلسه هم انديشي با اشاره به اقدامات انجام شده براي جذب بودجه براي انجام كارهاي مختلف در خانه مطبوعات استان يزد اظهار داشت: با معاون وزير ارشاد، معاون برنامه ريزي استاندار يزد، يكي از شركت هاي بزرگ اقتصادي استان و … براي دريافت بودجه وارد مذاكره شده ايم و قول هايي نيز در اين زمينه داده شده است.

محمدمسعود اركان از جمله اين جلسات به جلسه با محمدرضا بابايي، معاون برنامه ريزي استاندار يزد اشاره كرد و افزود: بابايي براي اختصاص 100 ميليون تومان به خانه مطبوعات از بودجه دولت و 20 ميليون تومان كمك خويش به خانه مطبوعات، قول مساعد داده است.

وي در مورد جلسه با يكي از شركت هاي بزرگ اقتصادي استان يزد نيز عنوان كرد: اين شركت 50 ميليون تومان به خانه مطبوعات يزد اختصاص داد كه تاكنون 25 ميليون تومان آن واريز شده و 25 ميليون تومان ديگر نيز تا روز خبرنگار به حساب خانه مطبوعات واريز خواهد شد.

به دنبال ايجاد درآمد پايدار براي خبرنگاران استان يزد هستيم

اركان تاكيد كرد: اين بودجه ها در راستاي سرمايه گذاري در كاري اقتصادي به منظور ايجاد درآمدي پايدار براي خبرنگاران همچنين ايجاد صندوق قرض الحسنه و … هزينه مي شود.

وي همچنين بيان كرد: براي مرمت و بازسازي خانه مطبوعات و تجهيز آن به برخي فضاها نظير سالن جلسات نيز به بودجه و اعتبار نياز است.

اركان از رايزني با معمار خانه سنتي مطبوعات يزد خبر داد و بيان كرد: قرار است با برخي تغييرات، يك سالن كنفرانس بزرگ و مجهز احداث شود.

وي همچنين از برگزاري جلسه مشترك با يكي از شركت ‌هاي اقتصادي استان يزد خبر داد و بيان كرد: عضو هيئت مديره خانه مطبوعات استان يزد با بيان اينكه اين بودجه‌ها براي سرمايه ‌گذاري در يك كار اقتصادي و ايجاد درآمد پايدار براي خبرنگاران همچنين تجهيز، بازسازي و مرمت خانه مطبوعات هزينه خواهد شد، بيان كرد: قرار است خانه مطبوعات نيز با تغييراتي، مجهز به يك سالن كنفرانس بزرگ شود.

اركان همچنين با اشاره به ديدار خود با معاون وزير ارشاد عنوان كرد: در اين ديدار درخواست‌هاي بسياري مطرح شد اما مهمترين آنها تسريع در تعيين مديركل ارشاد استان يزد، برگزاري كلاس ‌هاي آموزشي ويژه خبرنگاران، افزايش تعداد صفحات روزنامه‌هاي محلي به هشت صفحه و … بود.

برگزاري گردهمايي اعضاي خانه مطبوعات سراسر كشور به ميزباني خانه مطبوعات يزد در آينده اي نزديك

وي همچنين از ارائه پيشنهادي براي برگزاري گردهمايي سراسري اعضاي خانه‌ مطبوعات سراسر كشور به ميزباني خانه مطبوعات يزد خبر داد و بيان كرد: اين پيشنهاد مورد موافقت معاون وزير قرار گرفت اما هنوز برنامه دقيقي براي اين امر پيش ‌بيني نشده است.

اركان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه اصحاب رسانه استان يزد بايد اتحاد بيشتري با يكديگر داشته باشند، تصريح كرد: اگر اتحاد داشتيم، اكنون شاهد پيشرفت‌هاي بزرگي در قشر خبرنگاران و اصحاب رسانه بوديم.

وي ادامه داد: مهمترين كاري كه اصحاب رسانه استان يزد بايد انجام دهند، كنار گذاشتن سوء تفاهم ‌ها و پرهيز از نفاق و دورويي است.

اركان همچنين خواستار مشاركت و همراهي اصحاب رسانه استان يزد در تصميم‌گيري‌ها به ويژه در زمينه برگزاري مراسم روز خبرنگار و سرمايه‌گذاري براي خبرنگاران شد.

فعاليت خانه مطبوعات از سر گرفته مي شود

مسعود ميرجليلي از خبرنگاران و عكاسان فعال استان يزد نيز در اين جلسه اظهار داشت: خانه مطبوعات در دور جديد از 14 تيرماه هر روز از ساعت هشت تا 12 فعال خواهد بود و به عضو گيري مي‌ پردازد.

مديركل روابط عمومي استانداري يزد گفت: نگاه به آينده بايد از سوي رسانه‌ هاي استان يزد، نگاهي پخته‌تر شود و از فضاي ايجاد شده بايد به بهترين نحو استفاده شود.

داود پاك طينت اظهار داشت: احياي مجدد خانه مطبوعات يكي از بهترين خبرهايي بود كه در دوران فعاليت خود در استانداري يزد شنيدم و اميدوارم اصحاب رسانه استان يزد بتوانند با تعامل، همدلي و برادري، به حق و حقوق قانوني خود دست پيدا كنند.

پاك طينت اظهار اميدواري كرد: به سمتي برويم كه مباحث مربوط به اصناف را تشكل ‌هاي برآمده از خود آنها حل كنند و خانه مطبوعات نيز از جمله اين تشكل‌ هاست كه خوشبختانه احيا شد.

همه مطالب رسانه ها به دست استاندار يزد مي رسد

مديركل روابط عمومي استاندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه فضاي مطبوعاتي در استان يزد بازتر شده است، افزود: استانداري يزد نيز به مطبوعات و رسانه ‌ها بها مي‌دهد و همه مطالب آنها خوانده، ديده و شنيده مي‌شود و روزانه همه اخبار براي استاندار ارسال مي‌شود و ايشان در ذيل بسياري از خبرها پاراف كرده و دستوراتي براي رفع مشكلات صادر مي‌كنند.

پاك طينت همچنين با بيان اينكه در حوزه روابط عمومي استانداري، اگر نتوانسته ‌ايم كاري براي خبرنگاران انجام دهيم حداقل تلاش كرده‌ ايم تا برابري و مساوات را بين آنها رعايت كنيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.