دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۴

به گزارش ایرنا از روابط عمومی قوه قضاییه، «کاظم کاظم زاده» افزود: در صورت عدم تأمین مالکیت اشخاص و ناامنی، سرمایه ها از…

به گزارش ایرنا از روابط عمومی قوه قضاییه، «کاظم کاظم زاده» افزود: در صورت عدم تأمین مالکیت اشخاص و ناامنی، سرمایه ها از کشور خارج می شود.

وی درمورد مدیریت فرهنگ افزود: نقش سازمان های فرهنگی و مؤسسات تبلیغاتی در این زمینه بیشتر است و دستگاه قضایی نمی تواند نقش پررنگی در این زمینه داشته باشد.

** دستگاه قضایی با تنبیه افراد کمکی به رشد فرهنگ نمی کند

کاظم زاده گفت: دستگاه قضایی در زمینه فرهنگی با مجازات اشخاص و تنبیه آنان نمی تواند کمکی به پیشرفت و رشد فرهنگ داشته باشد.

** وجود دلالان قضایی استقلال قضایی را مخدوش می کند

این حقوقدان در خصوص استقلال قضایی نیز یادآور شد: در نظام جمهوری اسلامی ایران استقلال قضات مورد تأکید و تأیید است و باید توجه کرد وجود دلالان و واسطه گران قضایی استقلال قضایی را مخدوش می کند.

این قاضی سابق دادگستری همچنین درخصوص مکانیزم های نظارتی دستگاه قضایی گفت: مکانیسم ها برای مقابله با آلودگی های احتمالی مالی، بی اعتنایی به اجرای قانون و عدم رعایت شئونات توسط قضات و کارکنان دستگاه باید مؤثرتر عمل کند تا سلامت قضایی نمایان تر باشد.

کاظم زاده، مساله پیشگیری را نیازمند همکاری بیشتر نخبگان و اندیشمندان با دستگاه قضایی همراه با تأمین بودجه کافی و لازم در این زمینه دانست.

اجتمام(1) ** 9105 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.