شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۴

خبرگزاری ایسنا: حمیدرضا بتو – قائم مقام سازمان رفاه، خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران در تشریح برنامه‌های گردشگری تابستان با بیان تقارن ماه…

خبرگزاری ایسنا: حمیدرضا بتو – قائم مقام سازمان رفاه، خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران در تشریح برنامه‌های گردشگری تابستان با بیان تقارن ماه مبارک رمضان با بخشی از ایام تابستان اجرای برنامه‌های گردشگری در این ماه را در دو بخش پیش و پس از افطار عنوان کرد و اظهار داشت: در برنامه‌های گردشگری پیش از افطار 5 مسیر ویژه تعریف شده که از این تعداد 4 مسیر منتهی به برج میلاد است.

وی آغاز به کار برنامه‌های پیش از افطار را از ساعت 15هر روز عنوان کرد و افزود: با توجه به برگزاری هر ساله جشنواره‌های فر هنگی – تفریحی برج میلاد افراد می‌توانند پس از بازدید اماکن تفریحی و تاریخی تعریف شده مستقر در مسیرهای گردشگری از ساعت 18 الی 2 بامداد در این جشنواره‌ها شرکت نمایند.

قائم‌مقام سازمان رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران یکی دیگر از برنامه‌های گردشگری پیش از افطار را با محوریت زیارت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی دانست و افزود: پایان بخش این برنامه نیز پذیرایی افطار از شهروندان خواهد بود.

بتو در ادامه به طراحی چهار مسیر ویژه برنامه‌ای از افطار تا سحر اشاره نمود و تصریح کرد: از این چهار مسیر یک مسیر مختص زیارت اماکن متبرکه قم و جمکران بوده و سه مسیر دیگر نیز جهت بازدید اماکن گردشگری شهر تهران تعریف شده است.

وی با یادآوری تقارن ماه مبارک رمضان و اوقات فراغت تابستان شهروندان رویکرد غالب اتخاذ شده در طراحی مقاصد گردشگری را با محوریت بقاع متبرکه و امامزاده و مساجد تاریخی شهر عنوان کرد و اظهار داشت: تمامی این برنامه‌ها از طریق هماهنگی‌های صورت پذیرفته با آژانس‌های مسافرتی صورت خواهد پذیرفت.

قائم مقام سازمان رفاه خدمات ومشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران با عنوان اینکه شهروندان از طریق تماس با ساماته 137 و نیز مراجعه حضوری به سرای محلات از تمامی طرح‌ها و مقاصد گردشگری مطلع خواهند شد به بیان قیمت‌های ارائه شده در خصوص تورها اشاره نمود وافزود: نرخ این تورها با توجه به خدمات ارائه شده از18 تا 25 هزار تومان متغیر است اما آنچه جهت برپایی تورهای مهدویت (قم-جمکران) درنظرگرفته شده است 30 هزارتومان است.

بتو باعنوان اینکه شهروندان پس از تماس با سامانه 137 به نزدیکرین آژانس گردشگری معرفی می‌شوند خاطرنشان کرد: درصورت افزایش میزان تقاضا اعزام‌ها به صورت محله‌ای و از هرسرای محله خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.