شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۶

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، طلا در پایان آخرین روز کاری هفته جاری میلادی، طولانی ترین دوره افزایش هفتگی…

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، طلا در پایان آخرین روز کاری هفته جاری میلادی، طولانی ترین دوره افزایش هفتگی از ماه مارس را تجربه کرد.

وزیر اقتصاد دولت برلین افزود: سفارش کارخانه های آلمان در ماه مه 1.7 درصد کاهش یافت که از میانگین پیش بینی 1.1 درصدی اقتصاددانانی که از سوی بلومبرگ مورد پرسش قرار گرفتند، بیشتر است.

قیمت های طلا دیروز 1.6 درصد کاهش یافت زیرا پس از افزایش فراتر از انتظار اشتغال آمریکا، سرمایه گذاران پیش بینی کردند هزینه استقراض یا نرخ بهره افزایش یابد.

تولیدات کارخانه ای چین نیز در ماه ژوئن بالاترین نرخ رشد خود در سال 2014 را تجربه کرد.

دیوید ویلسون تحلیلگر بانک آمریکایی سیتی گروپ در لندن گفت: بازار روز پنجشنبه به دلیل بهبود شاخص های اقتصادی آمریکا و چین، تا اندازه ای انتظار کاهش قیمت طلا را داشت، بنابراین کاهش سفارش کارخانه های چین در ماه مه تا حدی از انتظار کاهش قیمت کاست.

قیمت تحویل فوری یا نقد طلا شب گذشته در ساعت 21:07 به وقت محلی در بازار لندن کمتر از یک دهم درصد بالا رفت و به یک هزار و 319 دلار و 94 سنت در هر اونس رسید.

قیمت طلا پنجشنبه گذشته با شش دهم درصد کاهش، یک هزار و 319 دلار و 53 سنت بود.

قیمت پایان روزی طلا برای تحویل در ماه اوت (مرداد) شب گذشته در بازار کامکس نیویورک یک دهم درصد بالا رفت و به یک هزار و 321 دلار و 30 سنت در هر اونس رسید.

قیمت پالادیوم برای تحویل در ماه سپتامبر (شهریور) چهار دهم درصد بالا رفت و به 865 دلار و 10 سنت در هر اونس رسید. قیمت پالادیوم پنجشنبه گذشته برای نهمین روز متوالی بالا رفت و به 867 دلار و 45 سنت رسید که بالاترین قیمت این فلز از فوریه 2001 تاکنون است.

قیمت نقره برای تحویل در ماه سپتامبر نیز با سه دهم درصد افزایش به 21 دلار و 20 سنت در هر اونس رسید.

قیمت پلاتین برای تحویل در ماه اکتبر (مهر) سه دهم درصد کاهش یافت و به یک هزار و 502 دلار و 70 سنت در هر اونس رسید.

اقتصام(6)1063**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.