یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۴

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این‌که قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم یک هزار و 155 تومان اعلام…

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این‌که قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم یک هزار و 155 تومان اعلام شده است،‌ گفت: این قیمت تا حدی قابل قبول است.

محمد قاسمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌ -منطقه‌خوزستان- عنوان‌کرد: قیمت امسال براساس یک سری کارهای کارشناسی و تاثیر جانبی آن بر سایر موارد برآورد شده است.

وی افزود: قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی بیش از این عدد بود، اما دولت قیمت 1155 تومان را به عنوان قیمت نهایی تعیین کرده است. البته قیمت خرید تضمینی گندم امسال مشروط به پرداخت یارانه به نهاده‌های کشاورزی و برخی ماشین‌آلات و سوخت است.

قاسمی‌نژاد با بیان این‌که قیمت پیشنهادی خوزستان برای خرید تضمینی گندم یک‌هزار و 255 بوده است، بیان‌کرد: ‌البته قیمت اعلام شده نیز برای خرید گندم امسال‏ با لحاظ شدن یارانه تا حدودی خوب است. در این شرایط کشاورز باید برای تامین هزینه‌های خود عملکرد تولید خود را به بیش از 4 تن در هکتار برساند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.