دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۱

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، قیمت نقره از بالاترین رکورد اخیر خود در حال کاهش است. بر اساس سیستم…

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، قیمت نقره از بالاترین رکورد اخیر خود در حال کاهش است.

بر اساس سیستم قیمت گذاری بلومبرگ، قیمت تحویل فوری یا نقدی طلا در روز دوشنبه به وقت محلی در بازار سنگاپور یک هزار و 315 دلار و 51 سنت در هر اونس بود که از قیمت پایان روزی طلا در جمعه گذشته یعنی یک هزار و 316 دلار و 17 سنت در هر اونس کمتر است.

جمعه گذشته قیمت طلا در بازار سنگاپور برای چهارمین هفته متوالی بالا رفت که طولانی ترین دوره افزایش قیمت این فلز گرانبها از ماه مارس(فروردین ماه 93) محسوب می شود.

قیمت طلا از ابتدای امسال تا کنون 9.5 درصد بالا رفته است. در سال 2011 نیز قیمت طلا دو دوره سه ماهه متوالی افزایش پیدا کرد.

قیمت جهانی طلا که در سال 2013 معادل 28 درصد کاهش پیدا کرده بود، امسال روند حرکت آن تغییر جهت داده و در حال افزایش است، زیرا ارزش دلار کاهش پیدا کرده و بانک مرکزی آمریکا نیز متعهد شده است برای تقویت رشد اقتصادی در این کشور، برای مدت قابل توجهی نرخ بهره را نزدیک صفر نگه دارد.

خشونت در عراق و اوکراین نیز از دیگر دلایل افزایش تقاضای طلا در سال جاری بوده است.

امروز در بازار سنگاپور، قیمت تحویل فوری نقره از 20.9679 دلار در پایان معاملات جمعه گذشته به 20.9598دلار در هر اونس رسید. قیمت سه ماهه نقره نیز که در آستانه افزایش برای دومین دور متوالی است، در هفته میلادی گذشته تا 21.2073 دلار در هر اونس بالا رفته بود که رکورد قیمت از 18 مارس (27 اسفند ماه 92) محسوب می شود.

قیمت تحویل فوری پلاتین در بازار یاد شده با یک دهم درصد افزایش به یک هزار و 479 دلار و پالادیوم با دو دهم درصد افزایش به 843 دلار و سه سنت در هر اونس رسید. قیمت سه ماهه پلاتین و پالادیوم نیز برای دومین دوره سه ماهه متوالی در آستانه افزایش هستند.

اقتصام(6)1063**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.