چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۶

دبیر انجمن صنفی کارخانجات آرد خوزستان از گران شدن قیمت آرد و نان در روزهای آینده خبر داد. حسنعلی نویدی در گفت‌وگو با…

دبیر انجمن صنفی کارخانجات آرد خوزستان از گران شدن قیمت آرد و نان در روزهای آینده خبر داد.

حسنعلی نویدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌، ‌منطقه خوزستان، اظهار کرد:‌ دولت افزایش 35 درصدی قیمت نان به ازای هر کیلوگرم گندم را پیشنهاد داده اما سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بر تعیین نرخ براساس قیمت تمام‌شده تولید، تاکید دارد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم آرد خبازی 550 تومان و ‌آرد ستاره 560 تومان است، افزود: براساس پیشنهاد دولت قیمت هر کیلوگرم آرد 800 تومان است در حالی که سازمان حمایت، قیمت هر کیلوگرم آرد را 1400 تومان برآورد کرده‌است.

دبیر انجمن صنفی کارخانجات آرد خوزستان بیان کرد: سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بر تعیین نرخ آرد براساس قیمت تمام شده تاکید فراوان دارد و به احتمال زیاد نرخ گذاری براساس قیمت تمام‌شده انجام شود. از سوی سازمان حمایت به دولت پیشنهاد شد که به دلیل بالا بودن قیمت آرد تعیین شده از سوی این سازمان، دولت در این خصوص یارانه‌ای را به مردم پرداخت کند.

وی اظهارکرد:‌ سهمیه ماهانه گندم استان 44 هزار تن است که 37 هزار تن آرد از آن استحصال می‌شود. براساس آمار مرکز آمار ایران، هر نفر ماهانه 7.5 کیلوگرم آرد مصرف می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.