پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، علی مرگدری  عصر چهارشنبه در هشتمین جلسه ستاد هدفمندی یارانه ابراز داشت: در تمام استان قیمت کالای های اساسی…

به گزارش خبرنگار مهر، علی مرگدری  عصر چهارشنبه در هشتمین جلسه ستاد هدفمندی یارانه ابراز داشت: در تمام استان قیمت کالای های اساسی با حضور تمامی دستگاه های خدمات رسان و اجرایی رصد می شود  و در این حوزه گزارش هایی نیز ارائه می شود.

وی افزود: خوشبختانه در دو ماه ابتدایی سال 93 و 15 روز خرداد ماه روند ثابتی را  در حوزه قیمت ها داشته ایم و نسبت به مدت مشابه سال قبل توانسته ایم روند ثابت تری را  برقرار کنیم.

مرگدری ادامه داد: این روند برای ما در استان امیدوار کننده است  و قطعا دولت هم در سیاست هایش در حوزه تولید و کشاورزی کمک هایی را انجام خواهد داد.

وی با اشاره به موضوع یارانه شیر دامداران اظهار داشت: این موضوع به زودی مشکلاتش حل می شود و این یارانه به همراه ما به تفاوت 1440 تومان اعلام، تامین و پرداخت می شود.

معاون برنامه ریزی استانداری با بیان اینکه در سایر اقلام نیز رصد ها صورت می گیرد، تصریح داشت: در کنار کالاهای اساسی کالاهای دیگر که از حساسیت زیادی برخوردار هستند را نیز مورد رصد قرار می دهیم.

وی اضافه کرد: البته افزایش قیمت هایی هم در این چند ماهه در برخی از حوزه ها از جمله کالا و ارزاق، شن و ماسه و سیمان به وجود آمد که سعی کردیم با برخوردهای منطقی مشکل به وجود آمده را حل کنیم.

مرگدری در خصوص بیمه سلامت عنوان داشت: اجرای خوب طرح بیمه سلامت باعث شد تا خاطره تلخ سبد کالا از ذهن مردم بیرون رود  و البته استان گلستان در این زمینه جزء استانهای برتر شناخته شد.

وی افزود: اجرای طرح بیمه سلامت از محل اعتبارات هدفمند کردن صورت گرفت که این باعث شد تا حوزه سلامت با قوت بیشتری به پیش رود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر با حضور وزارت بهداشت، کمیته امداد و استان ها تفاهم نامه با مبلغی حدود 91 میلیارد ریال برای اجرا و تکمیل زیر ساخت های حوزه بهداشت و درمان و به ویژه خانه های بهداشت شهری و روستایی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: تلاش داریم تا در استان در سال 93 کل خانه های بهداشت شهری اجرایی کنیم و در نظر داریم تا دهه فجر بتوانیم جشن پایان خدمات دهی را برگزار کنیم.

مرگدری عنوان داشت: همچنین در حوزه خانه های روستایی تلاش داریم تا در سال 93 به اتمام برسانیم ولی امکان دارد که تعدادی نیز در سال 94 به اتمام برسد.

معاون برنامه ریزی استانداری گلستان با بیان اینکه دولت به دنبال کاهش تورم است، یادآور شد: کاری که دولت در ابتدا در پیش گرفت مجادله با تورم بود چرا که تورم همانند سیلابی بود که جامعه را داشت می بلعید.

وی با هشدار به واحدهای تولیدی در خصوص بدهی هایشان به دولت افزود: تمام واحدهایی که به شرکت هایی همچون برق، گاز و آب بدهکار هستند وضعیت پرداخت تعهدات خود را مشخص کنند .

مرگدری ادامه داد: دولت تلاش دارد تا در حوزه تولید ورود پیدا کند چرا که اعتقاد دارد تولید باید از رکود خارج شود.

وی گفت: دولت به دنبال این است که کالای اساسی  افزایش پیدا نکند  و شیر جزء کالاهایی بود که نباید افزایش پیدا  میکرد چرا که واحدهای لبنی در استان با توجه به قیمت هزار و 110 تومانی آن اعلام کرده اند که بازار کشش افزایش 15 درصدی قیمت را ندارد .

وی با بیان اینکه از کشاورزان باید حمایت شود، تصریح کرد: کاری که در حوزه گوجه فرنگی انجام شد کار بسیار خوبی بود و در این کار قیمت محصول از 350 تومان کمتر از کشاورز خریداری نمی شود و کارخانجاتی که بر اساس قیمت پایین گوجه را از کشاورز می خرند نباید در محصولاتشان افزیش قیمت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.