شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۰

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی آمریکا در تاریخ 30 آوریل (10 اردیبهشت) 10 میلیارد دلار دیگر از…

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی آمریکا در تاریخ 30 آوریل (10 اردیبهشت) 10 میلیارد دلار دیگر از حجم بازخرید اوراق قرضه کاست و آن را به 45 میلیارد دلار رساند.

قیمت طلا در بازارهای جهانی بیشترین افزایش خود از اواسط مارس (اوایل فروردین) را تاکنون تجربه کرده زیرا افزایش تنش ها میان روسیه و اوکراین، منجر به افزایش تقاضا برای این فلز قیمتی به عنوان یک سرمایه گذاری ایمن شد.

اوکراین تجهیزات نظامی و توپخانه برای بازپس گیری اسلویانسک که برای نیروهای طرفدار جدایی از اوکراین یک دژ محسوب می شود، فرستاده است. اقدامی که درخواست ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه برای عقب نشینی سربازان و ارتش روسیه که در سراسر مرز با اوکراین انباشته شده اند را توجیه می کند.

قیمت طلا اخیرا پس از آنکه گزارش دولت آمریکا نشان داد، کارفرمایان این کشور در ماه آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت) اشتغال را به بیشترین میزان در دو سال اخیر بالا برده اند، 0.7 درصد کاهش یافت و افزایش های طول هفته گذشته را خنثی کرد.

قیمت طلا از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون به دلیل رشد اقتصادی متزلزل آمریکا و افزایش بحران سیاسی در شرق اروپا، 8.4 درصد بالا رفته است.

پیل استریبل کارگزار ارشد طلا در آر.جی.او برایان و همکاران، بزرگترین کارگزاری مستقل معاملات آتی در آمریکا، گفت: برغم چشم انداز خوشبینانه اشتغال و افق روشن رشد در آمریکا، بازرگانان همچنان روی خطرات بزرگ ژئوپلیتیکی مانند چیزهایی که در اوکراین یک حرکت روبه پایین دیگر را در آستانه تعطیلات طولانی آخر هفته جاری تقویت می کند، متمرکز هستند.

وی افزود: این نوع اخبار، مردم را نگران می کند و آنها شروع به خرید طلا برای ایمن بودن دارایی شان می کنند.

قیمت پایان روزانه طلا پنجشنبه گذشته به دلیل تنشها در اوکراین، در بازار کامکس نیویورک 1.5 درصد بالا رفت و به یک هزار و 302 دلار و 90 سنت در هر اونس رسید.

قیمت طلا همچنین پس از محدود شدن افزایش هفتگی شاخص استاندارد اند پورز بازار سهام آمریکا که تقاضا برای سرمایه گذاری های جانشین را بالا برد، افزایش یافت.

براساس آمار وزارت کار آمریکا، افزایش 288 هزار واحدی اشتغال این کشور در ماه گذشته، بیشترین سطح افزایش اشتغال از ژانویه 2012 بود. نرخ بیکاری آمریکا در ماه آوریل به 6.3 درصد کاهش یافت که کمترین سطح بیکاری از سپتامبر 2008 است.

اقتصام(6)1063**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.