سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۵

کارشناس سبزی و صیفی‌جات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، اظهارکرد: مهم‏ترین مشکل گوجه‎کاران استان، نبود سازماندهی در خصوص قیمت خرید است. حسن ژاله‌فر در…

کارشناس سبزی و صیفی‌جات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، اظهارکرد: مهم‏ترین مشکل گوجه‎کاران استان، نبود سازماندهی در خصوص قیمت خرید است.

حسن ژاله‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، گفت: حدود 4000 هکتار از اراضی کشاورزی استان امسال زیر کشت گوجه‎فرنگی رفته است.

وی ادامه‌داد: از این مقدار 1700 هکتار آن مربوط به شهرستان طارم است که برداشت در این اراضی رو به اتمام بوده و مابقی مربوط به سایر مناطق است که مقدار برداشت آن حدود 250 هزار تن بود.

این کارشناس با بیان اینکه متوسط عملکرد برداشت این محصول حدود 60 تن است، گفت: امسال قیمت خرید گوجه‎فرنگی پایین است، به طوری که برخی از کشاورزان متضرر شده‌اند. قیمت خریداری شده گوجه‎فرنگی در برخی از موارد به صورتی بوده که حتی کشاورز هزینه صرف کرده در این راه را تأمین نکرده است.

وی ادامه‌داد: با توجه به وجود کارخانه رب گوجه‎فرنگی و صنایع تبدیلی در استان انتظار می‌رود که کشاورزان گوجه‎کار با مشکلات اقتصادی کمتری مواجه باشند که متأسفانه این اتفاق در استان نیفتاده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محصول گوجه‎فرنگی به سایر استان‎ها نیز ارسال می‌شود، توسعه صنایع تبدیلی می‎تواند راهی برای کاهش خسارات اقتصادی کشاورزان باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *