شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۰۲:۵۰

به گزارش میهن پست – سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد از بین ۹۵ پرونده ای که در مورد کارت های پایان خدمت…

به گزارش میهن پست – سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد از بین ۹۵ پرونده ای که در مورد کارت های پایان خدمت بازیکنان فوتبال به این سازمان ارجاع داده شده بود، پس از بررسی های انجام شده کارت پایان خدمت ۱۳ فوتبالیست باطل شد. این سازمان همچنین تاکید کرد وضعیت برخی از این بازیکنان به دلیل نامشخص بودن در حال بررسی است و بزودی نتیجه نهایی این بررسی ها اعلام خواهد شد.

به نقل از مهر، سازمان وظیفه عمومی وضعیت خدمتی برخی از فوتبالیست ها را که اسامی آنان از سوی مراجع ذی ربط به این سازمان اعلام شده از مدت ها قبل با احضار آنان، پیگیری کرده  و نتایج حاصله را به شرح ذیل اعلام می کند.

۱- از بین تعداد ۹۵ نام اعلام شده ،۵۶ مورد از اسامی دارای معافیت پزشکی ، ۲۶ مورد دارای معافیت ایثارگری والدین ،۷ مورد دارای معافیت کفالت ، ۳ مورد دارای معافیت سه برادری و ۳ مورد دیگر نیز مربوط به معافیت تحصیلی هستند.

۲- با بررسی های انجام شده توسط سازمان وظیفه عمومی تاکنون کارت معافیت از خدمت ۲۱ نفر مورد تایید قرار گرفته و کارت معافیت ۱۳ نفر نیز باطل شده است که این افراد به خدمت سربازی اعزام خواهند شد، همچنین وضعیت بقیه افراد، در حال بررسی است و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است که برخی از نام های مطرح شده در سال های اخیر، بازیکن تیم های رسمی فوتبال نبوده اند.

۳- درخصوص تخلفات صورت گرفته، پرونده قضائی در یکی از استان های کشور مطرح و در حال رسیدگی است.

۴- سازمان وظیفه عمومی ناجا به استناد مدارکی که مشمولان متقاضی معافیت های مقرر در قانون خدمت وظیفه عمومی ارائه می دهند، کارت معافیت از خدمت برای آنان صادر می کند، لذا این سازمان خود را موظف می داند چنانچه پس از بررسی مشخص شود که مدارک ارائه شده از سوی برخی از بازیکنان فوتبال برای اخذ معافیت از خدمت نامعتبر است، کارت های صادره آنان، باطل خواهد شد.

۵- سازمان وظیفه عمومی ناجا طی سالیان گذشته بیش از هزاران فوتبالیست و ورزشکاران قهرمان ایران اسلامی را با صدور مجوزهای قانونی جهت شرکت در مسابقات، همراهی کرده و تلاش شده است برای حضور موفق آنان درمیادین ورزشی ، شرایط مساعدی فراهم شود بدیهی است در صورت بروز هرگونه تخلف و سوء استفاده از حسن نیت این سازمان، قاطعانه با این موضوع برخورد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.