جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۲

سلامت نیوز: مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران با بيان اينكه بدترین مسئله در مدیریت زباله و پسماند موضوع شیرآبه است گفت:…

سلامت نیوز: مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران با بيان اينكه بدترین مسئله در مدیریت زباله و پسماند موضوع شیرآبه است گفت: خوشبختانه با ايجاد تصفيه خانه شيرآبه توانسته ايم تاكنون حدود 40 متر از طول درياچه شيرآبه مركز دفن آرادكوه كم كنيم.

حسن كريميان در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب افزود: شيرآبه آلایندگی زیادی دارد و اگر بتوانیم زباله را طوری مدیریت کنیم که شیرآبه نداشته باشد و یا کمتر شود دیگر نیازی به تصفیه‌خانه شیرآبه نداریم. ولی به دلیل اینکه در 50 سال گذشته زباله‌ها چه در مبدا و چه در مقصد خوب مدیریت نشده است درياچه اي از شیرآبه به وجود آمده كه در تلاشيم اين درياچه را خشك كنيم.

وی با اشاره به اينكه ميزان (بي او دي) آلودگي شيرآبه 20 هزار برابر فاضلاب شهري است گفت: شیرآبه در سه مرحله تصفیه می‌شود و در نهايت آب تصفيه شده اي به دست مي آيد كه براي آبياري فضاهاي سبز قابل استفاده است.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران تصريح كرد: اولين كمكي كه شهروندان مي توانند در مورد معضل شيرآبه ها انجام دهند رطوبت زدایی زباله هاست كه اين كار به راحتي قابل انجام است و چنانچه اين مهم به خوبي محقق شود ديگر به تصفيه خانه نياز نیست.

وي خاطرنشان كرد: روزانه هزار و 460 متر مكعب شيرابه وارد تصفيه خانه مركز آرادكوه مي شود و ميزان آب تصفيه شده خروجي از اين مركز نيز هزار متر مكعب است. همچنين در تلاشيم با اصلاح روش ها در سيستم بازيافت و سايت تخميري به نقطه اي برسيم كه ديگر شيرابه اي نداشته باشيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.