چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۲۲

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان ديانت تركيه، در روزهاي پنجشنبه و جمعه 26 و 27 تیرماه، كنفرانس صلح، اعتدال، عقل سلیم و ابتکار…

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان ديانت تركيه، در روزهاي پنجشنبه و جمعه 26 و 27 تیرماه، كنفرانس صلح، اعتدال، عقل سلیم و ابتکار علمای اسلام را شهر بندري استانبول برگزار مي‌كند. اين سازمان با ارسال ‌نامه‌اي از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي شركت در اين كنفرانس، دعوت رسمي كرد.

در پي اين دعوت، هيأتي به رياست آيت‌الله محمدعلي تسخيري، مشاور مقام معظم رهبري در امور جهان اسلام، به نمايندگي از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي عازم محل برگزاري اين كنفرانس در استانبول شدند.

در بیانیه‌ي مطبوعاتی سازمان دیانت درباره‌ي برگزاري كنفرانس صلح، اعتدال، عقل سلیم و ابتکار علمای اسلام، آمده است: دنیای اسلام یکی از سخت‌ترین آزمون‌های خود را در ماه مبارک رمضان سپری می‌کند. در حالیکه مسلمانان در این ماه باید در آرامش باشند، مشغول جنگ و درگیری و گردنکشی هستند. در این شرایط علمای کشورهای اسلامی برای توقف خشونت و جلوگیری از درگیری‌ها در تاریخ 26 و 27 تیر ماه در استانبول دور هم جمع خواهند شد.

در ادامه‌ این بیانیه آمده است: صرف ابراز نگرانی از آنچه در سوریه و عراق می‌گذرد، کافی نبوده و قبل از هر کس بر علما و اندیشمندان کشورهای اسلامی است که برای توقف فوری خون و خونریزی راه حلی پیدا کنند. به همین منظور علما و اندیشمندان سنی و شیعه  از 32 کشور اسلامی از فلسطین تا ژاپن، از روسیه تا سومالی و از موریتانی تا یمن، از جمله ایران، عراق، پاکستان، اردن، در اجلاس استانبول شرکت می‌کنند تا مسلمانان جهان را به سوی اخلاق در زندگی، آرامش و سلامت در رفتار دعوت کنند.

در میان شرکت‌کنندگان در این اجلاس نام افراد و شخصیت‌های برجسته‌ای همچون آیت‌الله تسخیری از جمهوری اسلامی ایران و حسینکا وازوویچ، رئیس العلمای بوسنی، یوسف شیخ، وزیر امور دین و اوقاف فلسطین، دکترمحمود عبدالعزیز الآنی، رئیس مجلس علمای عراق (اربیل)، کیمیاکیتو کوماسو، رئیس اتحادیه‌ي مسلمانان ژاپن، شیخ‌الاسلام طلعت تاج‌الدین، سرمفتی مرکز اسلامی روسیه و رضوان هرسی محمد، معاون نخست وزیر و وزیر امور دینی و اوقاف سودان دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.