چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۴

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سيد احمد ميرعمادي ظهر چهارشنبه در ديدار با جمعي از كودكان مدرسه ابتدايی معرفت شهرستان خرم آباد…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سيد احمد ميرعمادي ظهر چهارشنبه در ديدار با جمعي از كودكان مدرسه ابتدايی معرفت شهرستان خرم آباد به مناسبت هفته ملي كودک ضمن ابراز خرسندي از همنشيني با فرزاندان و آينده سازان انقلاب اسلامي گفت: كودكان و نوجوانان سرمايه هاي بزرگ و مايه عزت و دلگرمي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران هستند.

وي با اشاره به توجه و محبت بيش از حد پيامبر عظيم الشأن اسلام (ص) به كودكان عنوان كرد: رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز با الگو گيري از اين اخلاق حسنه پيامبر اكرم(ص) نگاه ويژه اي به كودكان دارند و هميشه آنها را مورد محبت و نوازش خود قرار مي دهند.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به سخناني از پيامبر گرامي اسلام(ص) فرزند و كودک را ميوه ازدواج و زينت زندگي دانست و عنوان كرد: اگر فرزندي در زندگي انسان نباشد زندگي لذت بخش نيست چرا كه تمام تلاش و همت بشر امروزي در زندگي براي رفاه هر چه بيشتر فرزندانش است.

وي انتخاب نام نيک از سوي والدين، احترام و محبت به كودكان، تعليم قرآن و احکام دینی، آگاهی و دانایی، تربیت صحیح، ایجاد محبت اهل بیت در دلهای کودکان و قربانی کردن و عقیقه در هنگام تولد را از مهمترین حقوق کودکان بر والدین برشمرد که در تعالیم دینی مورد تاکید قرار گرفته است و تصریح کرد: والدین باید حقوق کودکان خود را ادا و برای آسایش آنها تلاش کنند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به تقبیح سیلی زدن به کودکان در تعالیم و روایات دینی عنوان کرد: رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی با اقدامات وحشیانه علیه کودکان بی گناه به عنوان دشمن خدا و کودکان در دنیا شناخته شده است.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: دلهای کودکان سرشار از صفا، صمیمیت و عاطفه است و دولت های استکباری نباید به واسطه دشمنی با دولت ها به حقوق کودکان تجاوز کنند.

آیت الله میرعمادی طراحی شبکه های انیمیشنی ماهواره ای و لوازم التحریرهای نا مناسب با طرح های غیر اسلامی را یکی از برنامه های دولت های غربی برای انحراف کودکان و نوجوانان ایرانی برشمرد.

وی با بیان اینکه کودکان ما باید هشیار باشند و فریب این تبلیغات را نخورند یادآور شد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با طرح ها و برنامه های متنوع و متناسب با سن کودکان می تواند جایگزین خوبی برای شبکه های ماهواره ای مرتبط با کودکان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.