دوشنبه، ۱۶ دی ۹۸ - ۱۱:۵۴
لاغری با حرف زدن

لاغری با حرف زدن در حالی امکان‌پذیر است که خانوم‌ها و آقایان با توجه به نیازهای متابولیک با سرعت‌های مختلفی می‌توانند کالری بسوزانند….

لاغری با حرف زدن در حالی امکان‌پذیر است که خانوم‌ها و آقایان با توجه به نیازهای متابولیک با سرعت‌های مختلفی می‌توانند کالری بسوزانند. برای مطالعه ادامه مطلب با ما همراه شوید.

بطوکلی لاغری با حرف زدن نیز ممکن است رخ دهد. اما سوال اصلی اینجاست که مثلا شما با یک ساعت حرف زدن چقدر لاغرتر خواهید شد و یا اینکه بطور دقیق‌تر چند کالری می‌سوزانید.

در سوختن کالری چندین عامل دخیل است. نیازهای متابولیک بدن شما بر این امر دلالت می‌کنند که چقدر کالری باید بسوزد تا سلامت جسم و اندام‌هایتان حفظ شود.

سوختن هر یک کالری با معیارهایی نظیر توسط سن، وزن و میزان فعالیت فرد مشخص می‌شود. جای تعجب است اما حتی کم‌تحرک‌ترین فعالیت جسمی مانند حرف زدن هم می‌تواند به میزان قابل توجهی کالری بسوزاند؛ مثلا با یک ساعت گپ و گفت دوستانه هم می‌شود تکانی به چربی‌های اضافی داد و کالری سوزاند.

1- تاثیر سن بر سوزاندن کالری و لاغر شدن

سن تاثیر مهمی در سوزاندن کالری هنگام حرف زدن دارد. مهم نیست که جنسیت شما چیست؛ جوان‌ترها سرعت سوخت و ساز بالاتری دارند که به آنها امکان می‌دهد کالری بیشتری در هنگام حرف زدن، کار کردن یا هر فعالیت دیگری نسبت به همجنس‌های خود که سن بالاتری دارند بسوزانند.

لاغری با حرف زدن

یک جوان ۱۸ ساله که ۶۸ کیلوگرم وزن دارد فقط با حرف زدن می‌تواند ۵۷ کالری در ساعت بسوزاند اما یک پیرمرد ۸۰ ساله که از همان قد و وزن برخوردار است با همین مقدار حرف زدن ۴۳ کالری در ساعت خواهد سوزاند.

2- نقش تفاوت‌های جنسیتی در سوختن کالری

خانم‌ها و آقایان هر کدام به با سرعت متفاوتی کالری می‌سوزانند. در مردان سرعت سوخت و ساز بالاتر است و به همین علت قادرند کالری بیشتری بسوزانند؛ حتی اگر سن و نوع فعالیتشان با خانم‌ها یکی باشد.

لاغری با حرف زدن

 برای ساده‌تر شدن این موضوع یک مثال می‌زنیم: یک خانم ۳۵ ساله با وزن ۸۳ کیلوگرم می‌تواند در هر ساعت مکالمه با تلفن در حالت نشسته روی صندلی  ۶ کالری کمتر از یک مرد ۳۵ ساله با همان وزن ۸۳ کیلوگرم بسوزاند.

3- باورهای غلط در مورد وزن

افرادی که وزن بالاتری دارند نسبت به دوستان لاغرتر خود می‌توانند کالری بیشتری را از طریق حرف زدن بسوزانند. طبیعی است که حفظ توده بدنی افراد چاق کالری بیشتری را می‌سوزاند.

لاغری با حرف زدن

به عنوان نمونه، یک خانم ۳۵ ساله با وزن ۶۱ کیلوگرم با یک ساعت مکالمه ۴۶ کالری می‌سوزاند اما یک زن با همان سن که ۸۳ کیلوگرم وزن دارد می‌تواند با یک مکالمه ساده یک‌‌ساعته ۵۳ کالری را بسوزاند.

[highlight]منبع: livestrong[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *