سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۹ - ۰۱:۰۴
لامبورگینی سیان FKP 37 رودستر

لامبورگینی سیان FKP 37 رودستر که در حقیقت جدیدترین نسخه از خودروی لامبورگینی آونتادور به زودی معرفی خواهد شد. در ادامه به بررسی…

لامبورگینی سیان FKP 37 رودستر که در حقیقت جدیدترین نسخه از خودروی لامبورگینی آونتادور به زودی معرفی خواهد شد. در ادامه به بررسی این خبر می پردازیم.

سؤال کوتاه: کدام سوپرکار حدود ۱۰ سال است که در بازار حضور داشته و سازنده آن هنوز هم به دنبال تولید نسخه‌هایی جدید از آن است؟ بله پاسخ لامبورگینی آونتادور است. جدیدترین نسخه از این هیولای ۱۲ سیلندر پیشرانه وسط سیان FKP 37 است که اولین محصول هیبریدی لامبورگینی محصول شده و درعین‌حال قوی‌ترین خودروی جاده‌ای تاریخ سنت آگاتاست. گفته می‌شود در آینده‌ای نزدیک این کوپه الکتریکی شده سقف خود را از دست خواهد داد.

لامبورگینی سیان FKP 37 رودستر

فعلاً جزئیات زیادی در دست نیست اما شایعات نشان می‌دهند لامبورگینی قبلاً توانسته این خودروها را بفروشد. هنوز معلوم نیست که نسخه رودستر هم همانند مدل کوپه به تعداد ۶۳ دستگاه تولید خواهد شد یا اینکه خاص‌تر از برادر سقف ثابت خواهد بود؛ اما از نظر قیمتی انتظار می‌رود این خودرو گران‌تر از بهای ۳.۶ میلیون دلاری سیان کوپه باشد.

اگر سیان ۸۱۹ اسب بخاری جدید همانند وننو رودستر ۲۰۱۳ باشد شاید اصلاً سقف نداشته باشد. لامبورگینی چیزی درباره سقف این هیولا نگفته اما ما می‌دانیم که رونمایی این خودروی جدید اواخر سال جاری میلادی انجام خواهد شد.

لامبورگینی سیان FKP 37 رودستر

لامبورگینی سیان FKP 37 رودستر

اما بد نیست خبری از آونتادور هم بدهیم که آخرین خبرها نشان داده شاید این خودرو تا سال ۲۰۲۴ تولید شده و پس از آن نسخه‌ای الهام گرفته از کانسپت ترزو میلنیو جایگزینش شود. پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری تنفس طبیعی این خودرو آینده مشخصی ندارد اما احتمالاً از کمک الکتریکی برای پاس کردن قوانین آلایندگی استفاده خواهد شد. دنیا بدون نیروگاه ۱۲ سیلندر لامبورگینی چندان معنی نمی‌دهد.

لامبورگینی سیان FKP 37 رودستر

اوراکان کوچک‌تر هم ظاهراً پذیرای نسخه‌ای داغ‌تر با پسوند STO خواهد شد تا نزدیک‌ترین نسخه به اوراکان سوپر تروفئو باشد. نسخه جاده‌ای اوروس ST-X نیز در راه بوده و مدل هیبریدی آن نیز عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *