جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا صبح جمعه در همایش “آرمان‌شهر نیشابور فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای توسعه” در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور، گفت: مجلس…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا صبح جمعه در همایش “آرمان‌شهر نیشابور فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای توسعه” در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور، گفت: مجلس شورای اسلامی ماه آینده لایحه خروج از رکود را بررسی می‌کند و تلاش دارد کشور از این وضعیت اقتصادی خارج شود.

وی اظهار کرد: قصد داریم به بانک‌ها اجازه دهیم افزایش سرمایه داشته باشند تا مراکز تولیدی بتوانند مقداری از سرمایه خود را از آنجا تامین کنند.

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه باید فرصت سرمایه‌گذاری و فعالیت بیشتر بخش خصوصی فراهم شود، اضافه کرد: مجلس علاقه‌مند است از بحث گردشگری حمایت لازم را داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: باید بر روی ظرفیت‌های شناسایی شده، برنامه‌ریزی شود . نیشابور قابلیت پذیرش گردشگر زیارتی، سیاحتی و درمانی را دارد و البته نیشابور ظرفیت بسیار بالایی در بخش گردشگری دارد.

نماینده شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در مجلس یادآور شد: نیشابور در دولت قبل به‌عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شد و جزو 10 شهر بزرگ با ظرفیت گردشگری کشور است.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه مسئولان شهرستان نیشابور از حضور سرمایه‌گذاران در این شهرستان و سرمایه‌گذاری برای دریافت سود متعارف ناشی از آن حمایت می‌کنند، عنوان کرد: سود پروژه‌های تعریف شده از سوی شهرداری نیشابور تضمین شده است و با حضور سرمایه‌گذاران، زمینه توسعه شهری فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه جدا از توسعه شهری باید به دنبال توسعه متوازن شهرستان باشیم، تاکید کرد: همه مسئولان شهرستان باید در کنار یکدیگر همدلی را تقویت کنند تا انگیزه حضور بخش خصوصی فراهم شود.

معاون توسعه مدیریت استانداری خراسان رضوی همچنین در این مراسم گفت: این استان رتبه چهارم توسعه‌یافتگی صنعت کشور را دارد و در عرصه صنایع خودروسازی و قطعات خودرو، صنایع غذایی، فولاد، کاشی و سرامیک در کشور مطرح است.

احسان ارکانی افزود: خراسان رضوی به دلیل ساختار زمین‌شناسی از تنوع معدنی برخوردار و جزو استان‌های پیشتاز مواد معدنی است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی ها تولید فولاد استان به 10 میلیون تن باید افزایش یابد، اظهار کرد: سه طرح توسعه‌ نورد، گندله‌سازی و کنسانتره در دستور کار مجتمع فولاد خراسان مستقر در نیشابور است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.