دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۱۱:۲۰

استاندار گیلان گفت: دولت برای الحاق فرودگاه بین‌المللی سردارجنگل رشت به منطقه‌ی آزاد انزلی به مجلس لایحه می‌دهد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

استاندار گیلان گفت: دولت برای الحاق فرودگاه بین‌المللی سردارجنگل رشت به منطقه‌ی آزاد انزلی به مجلس لایحه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ی گیلان، دکتر «محمدعلی نجفی» در شورای ترافیک استان با اشاره به جلسه هم‌اندیشی در خصوص مناطق آزاد تجاری صنعتی بمنظور بررسی پیشنهادات استانداران برای رونق بیشتر این مناطق و برطرف کردن مشکلات که با حضور وزیر کشور دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری – صنعتی، جمعی از استانداران و رؤسای مناطق آزاد در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: در این نشست مقرر شد دولت برای الحاق فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت به مجلس لایحه بدهد.

استاندار گیلان افزود: با عنایت به مزایا ومعافیت‌های قانونی منطقه برای حضور گردشگران خارجی و فراهم شدن امکان حضور بدون ویزای سرمایه‌گذاران تحول اساسی در گردشگری و اشتغال استان ایجاد می‌شود.

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنانش به کاهش تصادفات استان اشاره و خاطرنشان کرد: از تلاش‌ها، قدردانی می‌کنم اما آمار 416 کشته زیبنده گیلان نیست.

وی با بیان اینکه نقش فرهنگسازی و آموزش در کاهش تلفات جاده‌ای بسیار مهم است، گفت: باید از ظرفیت بسیار خوب صداوسیما و آموزش و پرورش و رسانه‌ها در این بخش به خوبی استفاده کرد.

استاندار گیلان همچنین به نشست خود با رئیس بنیاد مستضعفان اشاره و اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که تردد کامیون‌های سیمان گیلان سبز دیلمان برای راه‌های منتهی به این کارخانه ایجاد کرده بود بنیاد مستضعفان تعهد کرد کل سیمان مورد نیاز برای اصلاح و تعریض این راه‌ها را بصورت رایگان برای رفاه مردم تأمین کند.

دکتر نجفی خاطرنشان کرد: قیر مورد نیاز این محورها را نیز وزارت راه و شهرسازی تقبل کرده است.

استاندار گیلان همچنین با تسلیت فرارسیدن ماه محرم‌الحرام بر هماهنگی‌های ترافیکی برای عزاداری‌های این ایام تأکید کرد.

«حجت شعبانپور» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز در این نشست گفت: از ابتدای سال تاکنون 416 نفر در تصادف‌های برون و درون شهری کشته شدند که این آمار سه درصد کمتر از مدت مشابه پارسال است.

وی افزود: در همین مدت پارسال، 429 نفر و در سال 91، 504 نفر کشته شدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: 4 میلیارد و 300 میلیون تومان از جریمه تخلفات رانندگی استان نیز برای کاهش تلفات جاده‌ای هزینه می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *