یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۵

به گزارش خبرنگار مهر، محسن کوشش تباربعد از ظهر یکشنبه در همایش سیزدهمین گردهمایی سراسری دهیاران گلستان در شیرآباد، با بیان اینکه قوانینی…

به گزارش خبرنگار مهر، محسن کوشش تباربعد از ظهر یکشنبه در همایش سیزدهمین گردهمایی سراسری دهیاران گلستان در شیرآباد، با بیان اینکه قوانینی از سوی مجلس شورای اسلامی مربوط به دهیاران به تصویب رسیده عنوان کرد: لایحه قانون جامع دهیاری ها با هدف ساماندهی ونحوه فعالیت دهیاری ها توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به فعالیت 28 هزار و 400 دهیاری در کشور، گفت: هم‌اکنون 87درصد جمعیت روستائی کشور تحت پوشش خدمات نوین روستائی قرار گرفته‌اند و این امر بیانگر نحوه نگرش جمهوری اسلامی ایران به رفع هرگونه تبعیض میان اقشار مختلف جامعه، فقرزدایی و توسعه عدالت اجتماعی است.

وی خاطرنشان كرد: امروزه دهیاری ها حساسترین موضوعات را در حوزه های روستایی دارند و دهیاران با توجه به اینکه مدیران بحران هستند باید با مدیریت صحیح و تلاش و پشتکار حوادث و بحرانها را در روستاها رهبری کنند.

کوشش تبار به حضور و فعالیت زنان در عرصه مختلف بویژه دهیاری ها اشاره کرد و افزود : در کشور ایران در طی 4 دوره شوراها، زنان حضوری پر رنگ از لحاظ کمی و کیفی داشته اند بطوری که در دوره اول شاهد حضور  400 زن دردهیاری ها بودیم اما این آمار امروزه به بیش از 1500 نفر رسیده است و این نشان از فعالیت و اشتیاق زنان در حوزه خدمت به روستاها و دهیارهای است.

وی گلستان را نگین انگشتری ایران اعلام کرد و افزود: غرفه هایی در این مکان زده شده که فرهنگ بومی و محلی  گلستان را تبلیغ و ترویج کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.