جمعه، ۰۸ بهمن ۹۵ - ۰۹:۱۲
لباس فضانوردی بوئینگ

همان گونه که می دانید لباس فضانوردی سیستم پیچیده‌ای از پوشاک، تجهیزات و سیستم‌های زیست محیطی است  که و به گونه‌ای طراحی شده است…

همان گونه که می دانید لباس فضانوردی سیستم پیچیده‌ای از پوشاک، تجهیزات و سیستم‌های زیست محیطی است  که و به گونه‌ای طراحی شده است تا بتواند فضانورد و یا گردشگران آینده فضا را در محیط خشن خارج از جو زمین زنده نگه دارد. حال پس از پنج دهه لباس‌های مشابه و تقریبا بدون تغییر فضانوردان کمپانی بوئینگ به تازگی لباس فضانوردی خاصی تولید و رونمایی کرده است که دیگر مثل لباس های سابق فضانوردان ، دیگر فضانورد را  به یک ربات کم‌تحرکتبدیل نمی کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

لباس فضانوردی بوئینگ در حالی طراحی و تولید شده است که این کمپانی سال هاست که در رقابتی سخت برای دستیابی به حد و مرزهای غیر دولتی فضاست و از این رو بوئینگ لباس فضانوردی‌ که برای مسافران خود تولید نموده را رونمایی کرده است.

لباس فضانوردی بوئینگ

لباس فضانوردی بوئینگ از آن جهت حائز اهمیت است که تا به حال هیچ شرکت خاصی به صورت رسمی در تلاش نبوده است که بخواهد شکل و ساختار لباس های فعلی فضانوردان را با طراحی جدید تغییر و تولید نماید.

حال کمپانی بوئینگ بدین جهت این لباس فضانوردی را تولید کرده است که این شرکت  در واقع در حال سخت فضاپیمای Starliner CST-100 برای گردشگری فضایی است و البته بیشتر قرار است مشتریان این شرکت را که اعم از فضانوردان ناسا یا میلیاردهای توریست هستند ، به آسمان‌های دوردست ببرد.

لباس فضانوردی بوئینگ

بد نیست بدانید که بوئینگ در رقابتی سنگین با دیگر شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس و بلو اوریجینز قرار دارد و هنوز موفق نشده است هیچ سفر فضایی‌ای را با فضاپیمایش به انجام برساند اما به‌ نظر می‌رسد گامی بزرگ در ارتقاء فضانوردی آینده برداشته است.

لباس فضانوردی بوئینگ از ویژگی‌های تازه‌ای برخوردار است که به‌ ادعای شرکت، زندگی در فضا را بسیار ساده‌تر و تحرک را طبیعی‌تر خواهد کرد. این لباس تازه ۴۰ درصد از لباس‌های موجود و معمول فضانوردی سبک‌ تر است و هوای داخل آن نیز خنک‌تر از لباس‌های فعلی فضانوردی‌ است.

لباس فضانوردی بوئینگ

یکی از مشکلات اساسی فضانوردان، تحرک در لباس‌های فضایی‌ است که این مشکل در لباس بوئینگ با قرار دادن اتصالات باز و بسته‌شونده و زیپ‌های خودکار و نیمه خودکار، رفع شده است. دستکش‌های این لباس طوری طراحی شده است که با صفحات لمسی قابل استفاده باشد و لبه‌های بیرون‌زده از لباس که از جنس پلاستیک هستند، نه‌ تنها زیبایی خاصی به آن داده است، بلکه تجهیزات جانبی را هم مخفی می‌کند.

در کلاهخود آن یک هدست برای ارتباطات تعبیه شده است و بسیاری تجهیزات جالب دیگر که برای دیدن کارآیی واقعی آنها باید تا ۲۰۱۸ صبر کنیم چون نخستین سفر Starliner CST-100 برای آن زمان برنامه‌ریزی شده است.

لباس فضانوردی بوئینگ

رقبای بوئینگ در اسپیس‌ایکس نیز همزمان با کار روی کپسول فضانوردی خود در حال تهیه لباس فضانوردی ویژه و تازه‌ای هستند و این تکاپوها نشان می‌دهد که پس از ۴۰-۵۰ سال بدون تغییر یا با تغییر کم در لباس‌های فضایی، اکنون زمان مدهای نو برای فضانوردان فرارسیده است.

[highlight]منبع :[/highlight] boeing

3 دیدگاه برای “لباس فضانوردی بوئینگ توسط این کمپانی رونمایی شد + ویدیو”

  1. رمضان زاده گفت:

    تغییر لباس فضانوردا طبیعیه که تغییر میکنه ، سال ها بود تغییری در این خصوص انجام نشده بود

  2. کاملیا گفت:

    خیلی جالب بود

  3. پیلتن گفت:

    من همیشه فضانوردارو با لباس فضایی سفید دیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.