پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۸

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران لرستان؛ حجت الاسلام علی اسماعیلیان افزود: جشنواره سراسری نماهنگ رضوی از برنامه های جشنواره بین المللی سراج خراسان…

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران لرستان؛ حجت الاسلام علی اسماعیلیان افزود: جشنواره سراسری نماهنگ رضوی از برنامه های جشنواره بین المللی سراج خراسان است که استان لرستان برای ششمین سال پیاپی میزبانی آن را عهده دار است.
وی اظهار داشت: دبیرخانه دائمی این جشنواره در خرم آباد تشکیل شده و و ر این راستا نماهنگ هایی با موضوعات کلی فرهنگ و سیره منور رضوی، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) داوری می شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: موضاعات زیارت (آداب و فرهنگ زیارت) ادعیه، معنویت و تجلی حضور، حرم مطهر رضوی و آثار و ابینه‎ها، حرم مطهر رضوی، امامزادگان (به ویژه حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع))، وقف، فرهنگ وقف، حرم مطهر رضوی و مناسبت های انقلاب اسلامی و شهدا از موضوعات تخصصی این جشنواره است.
اسماعیلیان ادامه داد: جشنواره نماهنگ رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصوم به ویژه امام رضا(ع)، گرامی داشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی ـ هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار برگزار می شود.
وی تهیه نماهنگ هایی با موضوع یاران و اصحاب امام رضا(ع)، جلوه های مشهد الرضا(ع)، زائران و مجاوران، شفایافتگان، شیفتگان و دلدادگان حضرت، جلوه های فرهنگ رضوی در خارج از کشور، زائران پیاده، کاروان های زیارتی، قدمگاه های حضرت و مراسم بزرگداشت قدمگاه ها را از دیگر برنامه های این جشنواره عنوان کرد./س
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.