دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۱

مدیر کارخانه و عضو هیئت مدیره سیمان خزر گفت: با توجه به هدفمندی یارانه  ها و افزایش حامل های انرژی و سایر منابعی که دچار…

مدیر کارخانه و عضو هیئت مدیره سیمان خزر گفت: با توجه به هدفمندی یارانه  ها و افزایش حامل های انرژی و سایر منابعی که دچار تورم شده، قیمت سیمان با توجه به موقعیت جغرافیایی، فوق العاده پایین است و در مقایسه با آهن که قیمت آن در دنیا 8 تا 10 برابر سیمان است، اما در ایران 32 برابر سیمان است، لذا نیازمندیم بازنگری در قیمت سیمان هستیم.

مهندس منوچهر رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، اظهار کرد: آشنایی بیشتر همکاران ما در بورس با صنعت سیمان و مدیریت جدید سیمان خزر و برنامه‌­های مدون و رویکرد و هدف این کارخانه بوده است.

وی با اشاره به برنامه‌های آینده، افزود: هدف به سمت صادراتی حرکت کردن و تولید محصول باکیفیت و بسته‌بندی مناسب است تا بتوانیم در بازارهای شمالی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

عضو هیئت مدیره سیمان خزر با بیان این که نیاز داریم حمایت‌های بیشتری از تولید شود، گفت: ‌در بخش معادن نقاط ضعفی داریم که صنایع معادن در این زمینه می‌تواند کمک شایانی کند، همچنین در بخش صادرات تسهیلاتی داده شود تا بتوانیم در زمینه حمل و نقل، پایانه و گمرک رونق داشته باشیم.

مدیر کارخانه سیمان خزر با اشاره به اینکه در مجموع مسئولین تاکنون تعامل خوبی با سیمان خزر داشته‌اند، بیان کرد: در حال حاضر بدلیل رقابت موجود در بازار و رکود بخش مسکن و کاهش پروژه‌های عمرانی متاسفانه سیمان مورد نیاز استان از کارخانجات خارج از گیلان تهیه و وارد استان می شود، لذا از مسئولین تقاضا می‌شود که برای پروژه های عمرانی داخل استان از محصولات سیمان خزر استفاده شود.

وی با اشاره به جذب نیروی انسانی بیان کرد: با توجه به بازنشستگی نیروها برنامه هایی برای جذب نیروی انسانی در بخش نیروهای متخصص داریم که در آینده طی فراخوانی اعلام خواهد شد.

رئیسی اضافه کرد: با توجه به هدفمندی یارانه­ ها و افزایش حامل های انرژی و سایر منابعی که دچار تورم شده، قیمت سیمان با توجه به موقعیت جغرافیایی، فوق العاده پایین است و در مقایسه با آهن که قیمت آن در دنیا 8 تا 10 برابر سیمان است اما در ایران 32 برابر سیمان است، لذا نیازمندیم که در قیمت سیمان بازنگری شود تا به تعادل نسبی برسیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.