سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۰

به گزارش خبرنگار مهر، امير لله‌گاني، پيش از ظهر امروز در مراسم اختتاميه دوره كويرنوردي استان يزد اظهار داشت: با سازماندهی اعضا می…

به گزارش خبرنگار مهر، امير لله‌گاني، پيش از ظهر امروز در مراسم اختتاميه دوره كويرنوردي استان يزد اظهار داشت: با سازماندهی اعضا می توان به حل معضلات اجتماعی در کشور کمک کرد.

وي ادامه داد: یک جمعیت جوان 30 میلیونی در کشور داریم که یک میلیون نفر از آنها عضو مجموعه سازمان جوانان هلال احمر هستند و اگر بتوانیم در مجموعه هلال احمر، ارتباط سازمان یافته بین این یک میلیون عضو ایجاد کنیم، کارهایی می توانند انجام دهند که سازمان های دیگر قادر به انجام آنها نیستند.

معاون جوانان و دانشجويي هلال احمر كشور با اشاره به اینکه اگر یک میلیون عضو سازمان جوانان هلال احمر سازماندهی شوند، قادرند به حل معضلات اجتماعی در کشور کمک کنند، تاکید کرد: اگر این یک میلیون نفر آموزش دیده باشند و وارد كار عملیاتی شوند، مسئوليت هاي محوله هرچه بهتر انجام می شود.

برنامه هاي هلال احمر به سمت كيفي شدن پيش مي رود

لله‌گاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تلاش سازمان هلال احمر به ويژه معاونت امور جوانان و دانشجويي براي كيفي شدن كارها، خاطرنشان كرد: در طول یک سال گذشته سعی کردیم برنامه ها به سمت کیفی شدن و اثربخش بودن پیش روند و در تمام طرح ها بدون قضاوت از قبل سعی کردیم ترازي از اصول و وظایف و اهداف هلال احمر کنار فعالیت ها بگذاریم.

وي تاكيد كرد: بسياري از برنامه هایی که با اصول و اهداف هلال احمر همخوانی داشت، ادامه پیدا کرد و در بسياري موارد نيز در محتوا ایجاد شد تا همگنی بهتری بین برنامه ها ایجاد شود.

اين مسئول ادامه داد: برای مثال در طرح نوروز به سمت ایمنی و سلامت رفتیم تا وظایف و اهداف جمعیت در این طرح ترتیب اثر داده شود و نتیجه آن کاهش تعداد حوادث جاده ای در نوروز امسال بود.

لله‌گاني همچنین با اشاره به اهمیت داوطلب محوری در فعالیت های سازمان جوانان هلال احمر بيان كرد: مجموعه سازمان جوانان به لحاظ بافت و داوطلب محور بودن، می تواند در فعالیت هایی که در کشور مفید بوده و اثربخشی در نظام و انقلاب و خدمت به مردم داشته باشد، تاثیرگذار عمل كند.

احياي 280 سالن ورزشي در كشور/ برگزاري المپياد ورزشي جوانان هلال احمر

وي در بخش ديگري از سخنان خود از احياي 280 سالن ورزشي هلال احمر در سراسر كشور براي استفاده اعضاي هلال احمر خبر داد و اظهار داشت: المپياد ورزشي جوانان هلال احمر نيز با برنامه ريزي هاي انجام شده، برگزار خواهد شد.

اين مسئول همچنین از برگزاری دوره های آموزشی و ورزشی در حوزه تربیت‏‏ بدنی در نیمه دوم سال و در هر استان خبر داد.

رئیس جمعیت هلال احمر استان یزد نيز در اين مراسم از حضور معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر و مشاور رئیس سازمان جوانان هلال احمر همچنین کارشناسان و مسئولان استانی برای حضور در این مراسم تشکر کرد.

حميد پارساييان با اشاره به برگزاري اردوي كويرنوردي در يزد، استقبال اعضا را از اين اردو بسيار خوب ارزيابي و از شركت كنندگان در اين طرح قدرداني كرد.

وي همچنين با اشاره به استقبال بسيار خوب جوانان از مسابقات خاطره نويسي و عكاسي عنوان كرد: به منظور ارزيابي دقيق تر، اعضاي برتر ظرف دو هفته آينده معرفي مي شوند و آثار آنها نيز در وبلاگ جوانان استان و وبلاگ كويرنوردي استان يزد ثبت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *