سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر پاشایی قبل از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه تخصصی آموزش مدارس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ضمن…

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر پاشایی قبل از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه تخصصی آموزش مدارس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ضمن بیان نقش ها و ضرورت های آموزش و دانش افزایی فرهنگیان، دانش آموزان و اولیاء مدارس در حوزه مدیریت بحران و پیشگیری از حوادث و سوانح گفت: در شرایط بحرانی، سرمایه انسانی به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های ملی کشور می تواند تمامی بحران ها را مدیریت کند.

وی ادامه داد: پس بر اساس این اصل مهم، بیشتر سرمایه گذاری ها باید در حوزه آموزش اتفاق بیفتد، چرا که سواد بیشتر مساوی با فقر کمتر و توسعه بهتر و پایدارتر است.

پاشایی با بیان این مطلب که آموزش یکی از مهمترین ابزارهای پیشگیری در بحران های اجتماعی، طبیعی و یا فیزیکی به شمار می رود، اشاره ای به بحران دریاچه ارومیه کرده و ورود به این بحث مهم و جدی را یکی از وظایف اصلی کارگروه برشمرده و گفت: باید از ظرفیت آموزش و پرورش در جهت فرهنگ سازی در مدارس به منظور پشیگیری از مشکلات موجود در سطح استان در تمامی ابعاد استفاده شود.

در ادامه بهلول ابراهیم زاده معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی نیز به عنوان قائم مقام کارگروه تخصصی آموزش مدارس، گزارشی از برنامه های آموزشی کوتاه مدت مربوط به سال 92 ویژه فرهنگیان را ارائه نموده و گفت: در سال 92 به منظور ایجاد آگاهی و فرهنگ سازی در زمینه شناخت علل و بروز حوادث و سوانح برای تعداد کثیری از فرهنگیان استان، اعم از مدیران، معاونان و سایر عوامل آموزشی مدارس آموزش دیده اند.

وی ادامه داد: این افراد به میزان یک میلیون و 126 هزار ساعت دوره آموزشی کوتاه مدت به تعداد 26 عنوان دوره، مرتبط با مدیریت بحران برگزار شده است.

ابراهیم زاده به بازنگری ها و اصلاحات کارشناسی انجام گرفته در خصوص شیوه نامه و شرح وظایف کارگروه که مورد تایید مدیریت بحران استانداری نیز قرار گرفته، اشاره کرده و از تمامی اعضای حاضر و نمایندگان دستگاه های ذی ربط و عضو کارگروه خواست تا در اجرا و عملیاتی کردن آنها در استان، آموزش و پرورش را یاری کنند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *