پنجشنبه، ۰۳ مهر ۹۳ - ۰۲:۱۴

استاندار گیلان بر لزوم بکارگیری شرکت‌های دانش بنیان در توسعه صنایع مورد نیاز استان تاکید کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،…

استاندار گیلان بر لزوم بکارگیری شرکت‌های دانش بنیان در توسعه صنایع مورد نیاز استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، دکتر نجفی در آیین آغاز سال تحصیلی که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، اظهار کرد: نباید موضوعاتی چون پژوهش تنها در قفسه کتابخانه محبوس شود بلکه باید استفاده کاربردی از این پژوهش شود.

وی با اشاره به حضور دانشگاه‌ها در درونی شدن علم و فناوری گفت: دانشگاه‌ها نقش مهمی در ایجاد فضای با نشاط و به دور از هرگونه تنش دارند. دانشگاه‌ها رکن اصلی پیشرفت هر جامعه و مرکز اصلی پژوهش و دانش هستند.

نجفی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های علم و فناوری توسط مقام معظم رهبری گفت: در این راستا استانداری گیلان تلاش خواهد کرد تا دانشگاه گیلان را به عنوان بزرگترین دانشگاه شمال کشور به جایگاه واقعی خود برساند.

استاندار گیلان، راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان، توجه به توسعه پژوهش کاربردی و جهت دادن پایان نامه‌های دانشجویی در بخش‌های مورد نیاز استان را از جمله برنامه‌های اجرا شده در نتیجه تعامل دانشگاه گیلان با استانداری عنوان کرد.

نجفی با تاکید بر حضور دانشگاهیان در صنایع استان گفت: دانشگاهیان بازوی محکمی برای توسعه صنعت در استان هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *