شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم جهانگیری جمعه شب در آیین اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان استان…

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم جهانگیری جمعه شب در آیین اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان استان کرمان گفت: علم زمانی با ارزش است که با ایمان همراه باشد و تنها در این صورت است که می تواند برای بشر مفید باشد.

وی ادامه داد: باید مفاهیم اسلامی در مدارس به صورت جدی به دانش آموزان آموزش داده شود و در این میان معلمان نقشی اساسی و انکار ناپذیر دارند.

این مسئول؛ پرورش متعادل را نتیجه تکیه بر مفاهیم قرآنی ذکر و تصریح کرد: باید فرهنگ قرآنی در جامعه ترویج پیدا کرده و به صورت عملی دستورات اسلامی در جامعه پیاده شود.

جهانگیری معلمان را هدایت گران و راهنمایان عرصه تعلیم و تربیت دانست و افزود: ورود دانش آموزان در عرصه قرآن پژوهی و شناخت ارزش های دینی می تواند آثار بسیار مطلوب در زندگی آنها به همراه داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: فعالیت هایی که در حوزه پرورش صورت می گیرد بر مبنای قرآن است و دانش آموزان باید در کنار علم و دانش به کسب فضائل الهی نیز بپردازند.

جهانگیری تاکید کرد: چنانچه افراد براساس تعالیم دین مبین اسلام پرورش پیدا کنند در مقابل توطئه ها و دسیسه های دشمنان اسلام واکسینه شده و شاهد جامعه ای پاک و موفق خواهیم بود.

وی در پایان اظهار داشت: این دوره از مسابقات با کیفیت مطلوب و استقبال بی نظیر دانش آموزان همراه بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.