چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، امیر قادری ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت منابع آبی استان با حضور مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی…

به گزارش خبرنگار مهر، امیر قادری ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت منابع آبی استان با حضور مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی متولی بخش آب کردستان اظهار داشت: برنامه ریزی و بهره برداری از تمامی ظرفیت های در اختیار در راستای کاهش مصرف آب در کردستان ضروری است.

وی ضمن تاکید بر همکاری و تعامل کلیه ادارات و سازمان های دولتی با هدف کاهش مصرف آب یادآور شد: متاسفانه به دنبال خشکسالی های اخیر و همچنین روند افزایش مصرف آب، بحث کمبود این ماه حیاتی در کردستان به صورت جدی مطرح است و به همین دلیل باید در این حوزه شاهد اقدامات و فعالیت های بهتری باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان بیان کرد: همه باید با تمام توان برای هدفگذاری رسیدن به کاهش 10 درصدی مصرف آب در بخش های مختلف تلاش خود خود را مضاعف کرده و زمینه صرفه جویی برای جلوگیری از کاهش احتمالی منابع آبی استان به عمل آورند.

وی افزود: با توجه به اهمیت لزوم تامین آب شرب مورد نیاز مردم و نیز تامین آب بخش کشاورزی استان برنامه ریزی برای مصرف صحیح و نیز حفاظت از منابع آبی استان در بخش های مختلف باید  در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

وی عنوان کرد: تلاش برای کاهش مصرفی بی رویه برای تامین آب مورد نیاز در بخش های مختلف و استفاده حداکثری از منابع موجود در سطح استان، لزوم ارائه طرح های توسعه و حفاظت از منابع آبی از سوی مسئولان استان برای جذب اعتبار مورد نیاز از طریق دولت برای تقویت منابع آبی استان باید اجرایی و عملیاتی شود.

قادری با بیان اینکه، بحث کمبود آب مقوله ای فراگیر در جامعه است، عنوان کرد: با توجه به اینکه تمامی آحاد جامعه با این موضوع مرتبط هستند بنابراین باید از تمامی ظرفیت ها برای مدیریت موضوع بهره برداری کرد.

وی به نقش مهم و تاثیرگذار مطبوعات و رسانه ملی برای اطلاع رسانی از پیامدهای کم آبی در جامعه اشاره کرد و گفت: رسانه های جمعی و اصحاب رسانه وظیفه خطیری برای اطلاع سانی به افکار عمومی و تحلیل و بررسی وضعیت منابع آبی و نهادینه شدن فرهنگ صرفه جویی در جامعه بر عهده دارند و قطعا حضور رسانه ها در این عرصه موجب افزایش سطح آگاهی احاد جامعه از مشکلات و نارسایی های حوزه آب کشور و استان خواهد شد.

 قادری در ادامه برنامه ریزی بلند مدت برای کاهش مصرف و اجرای طرح های های بهینه سازی مصرف با هدف افزایش راندمان و بهره وری در تولید محصولات زراعی و کشاورزی را خواستار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از شهرداری های استان خواست تا با تغییر وضعیت شبکه آبرسانی برای آبیاری فضای سبز شهری از مصرف آب شرب برای آبیاری پارک ها و فضای سبز جلوگیری کرده و آب تصفیه شده تصفیه خانه ها را جایگزین آن کنند.

در جریان برگزاری این جلسه هر کدام از روسای ادارات و سازمان های دولتی مرتبط با موضوع گزارشی از فعالیت ها و اقدامات در دست اجرا را ارائه دادند و در پایان بر تشکیل منظم جلسات و نشست های کاری برای بررسی هر چه بهتر موضوع و تدوین راهکارهای عملی در این حوزه تاکید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *