یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، امیر نادر علیدوست پیش از ظهر یکشنبه در آیین تحلیف سربازان فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس مرکز آموزش…

به گزارش خبرنگار مهر، امیر نادر علیدوست پیش از ظهر یکشنبه در آیین تحلیف سربازان فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس مرکز آموزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف ‌گنجویی کرمان گفت: آرامشی که اکنون در کشور برقرار است و همگی در زیر سایه این آرامش روزگار می گذرانیم را مرهون فداکاری و ایثارگری های شهدا هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما همه سرباز ولایت هستیم، ادامه داد: ادامه راه شهدا و زنده نگه داشتن آرمان های والای آنها و همچنین پاسداشت ارزش های انقلاب وظیفه تک تک افراد جامعه به ویژه سربازان است.

امیر نادر علیدوست دفاع از کشور و مرزهای این آب و خاک را رسالت اصلی سربازان دانست و افزود: دوران مقدس سربازی فرصتی مناسب برای پرورش و آموزش افراد بوده و این افراد باید به مهره های ارزشمند در فرهنگ، اقتصاد و سیاست تبدیل شوند.

وی سربازان کنونی را مدیران آینده کشور دانست و اذعان داشت: همه کسانی که امروز دارای سمت و مقامی در کشور هستند روزی به عنوان سرباز به کشور خدمت کرده اند.

امیر علیدوست به تاثیر دوران سربازی در معنویت و آگاهی افراد اشاره کرد و یادآور شد: آموزش هایی که در دروان خدمت سربازی ارائه شده و تجربیاتی که افراد کسب می کنند باعث می شود که آنها به مدیرانی لایق و شایسته برای کشور تبدیل شوند.

لزوم توجه به تزکیه نفس در دوران سربازی

فرمانده قرارگاه منطقه ‌ای جنوب ‌شرق ارتش یکی از خصوصیات لازم برای مدیریت را تزکیه نفس و اخلاص عنوان و تصریح کرد: در دوران مقدس سربازی باید سعی شود که افراد نسبت به تزکیه نفس اقدام کنند.

وی گفت: امروز دشمنان فرهنگ و اعتقادات دینی افراد به ویژه جوانان را هدف حملات خود قرار داده اند که باید برای مقابله با این توطئه ها آنها برنامه ریزی دقیق صورت گرفته و آگاه سازی در بین افراد جامعه انجام شود.

حضور پنج گردان در مرکز موزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف‌گنجویی کرمان

فرمانده مرکز آموزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف‌گنجویی کرمان در ادامه آیین به حضور پنج گردان در این مرکز آموزشی شاره کرد و گفت: به زودی یک گردان دیگر نیز در مرکز آموزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف‌ گنجویی کرمان اضافه می شود.

محمدعلی سعیدعسکری بر لزوم توجه ویژه به مدیریت جهادی تاکید کرد و افزود: توان نظامی در این مرکز براساس اصل مدیریت جهادی و از استفاده از خرد جمعی افزایش پیدا می کند.

وی یکی از اصول این مرکز را افزایش اعتقادات دینی دانست و اذعان داشت: با برگزاری کلاس های آموزشی سعی شده است که سطح ایمنی و پیشگیری از حوادث نیز در این مرکز افزایش پیدا کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.