دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۵

سلامت نیوز: معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تقویت سیستم زنجیره سرد واکسن، میزان اثربخشی آن را بیشتر می‌کند. به گزارش سلامت نیوز به…

سلامت نیوز: معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تقویت سیستم زنجیره سرد واکسن، میزان اثربخشی آن را بیشتر می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر سیاری، در جلسه کمیته ایمن سازی کشوری به لزوم حمایت مالی از دریافت کنندگان واکسن و بهره‌مندی و دسترسی همه افراد به واکسیناسیون اشاره کرد.

دکتر سیاری همچنین تاکید کرد: زمانی می توان به اثربخشی واکسن اطمینان داشت که از کارخانه‌ای که آن را تولید می‌کند تا لحظه ورود به خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی، واکسن در سیستم زنجیره سرد حرکت کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر تقویت هر چه بیشتر سیستم زنجیره سرد در ایران گفت: قدمت تولید واکسن در ایران بالا است و سازمان جهانی بهداشت قول حمایت از کشورهایی را داده که در زمینه تولید واکسن سابقه خوبی دارند.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد سیستم کنترل ملی در کشور گفت: انستیتوپاستور و موسسه رازی در کنار بخش خصوصی باید با هم هماهنگ باشند تا در زمینه صادرات واکسن نیز بتوانیم پیشرو باشیم.

دکتر سیاری همچنین با اشاره به این که روتاویروس علت اسهال های شدید در شیرخواران است، گفت: در دنیا حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر کودک در اثر ابتلا به اسهال فوت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر میزان مرگ و میر در کشور ما بر اثر ابتلا به اسهال بسیار کم شده است. با این حال ضروری است در زمینه تزریق واکسن روتاویروس برنامه کشوری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.