چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۸

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، توجه مثبت و سازنده به استعدادهای موجود در کردستان در راستای دستیابی به…

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، توجه مثبت و سازنده به استعدادهای موجود در کردستان در راستای دستیابی به توسعه پایدار را خواستار شد.

به گزارش خبرنگاری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، «محسن بیگلری» دیروز(چهارشنبه 15 مردادماه) در نشست اداری که با حضور مشاور ارشد رئیس‌جمهور در استانداری کردستان برگزار شد با اشاره به اینکه ما در دولت‌های گذشته شاهد عدم توجه به استعداد و پتانسیل استان‌ها بوده‌ایم، اظهار کرد: خوشبختانه در دولت «تدبیر و امید» ظرفیت کردستان مبنی بر داشتن پتانسیل منطقه‌ی آزاد مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: انتخاب کردستان به طور اعم و شهرستان‌های مریوان و بانه بصورت اخص در راستای ایجاد منطقه‌ی آزاد تجاری بعلت داشتن جاذبه‌ها و شرایط بکر و منحصر به فرد این مناطق بوده است.

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان‌های بانه و مریوان، پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های فراوانی دارند، گفت: شهرستان بانه با داشتن 75 پاساژ، 10 هزار مغازه، پنج هتل، شش مهمانپذیر هم‌چنین یک هتل در حال ساخت با 90 درصد پیشرفت فیزیکی که در غرب کشور بی‌نظیر است، بهترین منطقه برای ایجاد این منطقه‌ی آزاد تجاری است.

وی تصریح کرد: فرودگاه سقز نیز با پیشرفت 40 درصدی در حال ساخت است که با داشتن 40 هزار هکتار زمین در اطرافش می‌تواند در راستای ایجاد نمایشگاه بین‌المللی مورد توجه قرار گیرد.

بیگلری با بیان اینکه شهرستان بانه برای بسیاری از مناطق کشور شناخته شده است، گفت: امن شناخته شدن کردستان بعلت شهرستان بانه است، چون در این شهر هیچ کدام از مسافران با هیچ مشکل امنیتی و اخلاقی مواجه نشده‌اند.

به‌گفته‌ی وی، بحث توریست درمانی یکی از مباحثی است که زیرساخت‌های آن با ایجاد یک بیمارستان 100 تختخوابه در بانه و یک بیمارستان 216 تختخوابی در سقز در حال پیگیری است.

وی ظرفیت علمی شهرستان‌های سقز و بانه را از دیگر مزیت‌های این شهرستان‌ها دانست و گفت: هفت دانشگاه در سقز و بانه وجود دارد که در آینده نزدیک دو دانشگاه دیگر نیز به این حلقه اضافه می‌شود.

بیگلری با بیان اینکه ظرفیت‌های موجود در استان نیازمند دید مثبت و سازنده است، خاطرنشان کرد: بحث همسایگی با کردستان عراق برای استان یک مزیت است، اما باید گفت که کردستان ایران، با ظرفیت‌هایی بالاتر و مثبت‌تری نسبت به کردستان عراق است که باید زمینه‌های اثبات این مهم را فراهم کرد.

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اینکه استعدادهای کردستان در زمان انتخابات مورد سوءاستفاده قرار گرفته است، ادامه داد: در سال‌های گذشته در کردستان بدون هیچ برنامه‌ای و تنها با اهداف انتخاباتی پروژه‌هایی کلنگ خورده که متأسفانه بسیاری از آنها مسکوت مانده و هم‌اکنون بعنوان مطالبه مردم مطرح می‌شود.

وی یادآور شد: مردم به وعده‌های دولت «تدبیر و امید» امیدوارند و زمان آن رسیده است که این وعده‌ها عملیاتی شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *