چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن پرآور بعد از ظهر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: در ماه مبارک…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن پرآور بعد از ظهر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان قرار داریم و این ماه بسیار پربرکت است و باید تلاش کنیم تا به خوبی از این روزها و شب های ماه مبارک رمضان بهره بگیریم و توشه‌ای مناسب را برای اخرت خود برداریم.

معاون استاندار بوشهر در ادامه با تسلیت به مناسبت لیالی قدر، خاطرنشان ساخت: شاهد جنایات گسترده رژیم صهیونیستی بر علیه مردم بی دفاع فلسطین هستیم که مردم باید با حضور گسترده خود در راهپیمائی روز جهانی قدس این جنایات را محکوم کنند.

وی بر لزوم توجه ویژه به مسائل فرهنگی جامعه تاکید کرد و افزود: استاندار بوشهر تاکید بسیار زیادی بر لزوم توجه به برنامه‌های فرهنگی در سطح استان دارند و همه باید تلاش کنیم تا شاهد توسعه مناسبی در بخش فرهنگی باشیم.

تشکیل اتاق فکر فرهنگ در استان بوشهر

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر اضافه کرد: طراحی نقشه راه فرهنگی استان بوشهر یکی از برنامه‌های بسیار خوب برای بهبود وضعیت فرهنگی استان است و باید نقاط ضعف و قوت استان در زمینه فرهنگی را به خوبی استخراج کنیم.

وی با بیان اینکه هر نوع توسعه و پیشرفت باید همراه با بهبود شرایط فرهنگی صورت بگیرد، بیان داشت: برای اینکه اقدامات تاثیرگذاری در بخش فرهنگی داشته باشیم باید شاهد بازنگری در باورهای خود نسبت به فرهنگ باشیم.

پرآور خواستار توجه ویژه به موضوع مدیریت تولیدی در حوزه فرهنگی شد و ادامه داد: تشکیل اتاق فکر فرهنگ در استان بوشهر و اجرای طرح جامعه فرهنگی استان بوشهر می‌تواند استان بوشهر را به عنوان یک الگو در زمینه فرهنگی معرفی کند.

تشکیل کمیسیون‌های هشت‌گانه در شورای فرهنگ عمومی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در استان بوشهر، بیان داشت: یکی از اقدامات مناسب برای توسعه فرهنگی استان بوشهر، تدوین نقشه جامع فرهنگی است.

حمیده ماحوزی با اشاره به نگاه بومی و مسئله شناسی در تدوین نقشه جامع فرهنگی استان بوشهر، تصریح کرد: این نقشه جامع با مشارکت و همراهی اصحاف فرهنگ و اندیشه استان بوشهر طراحی خواهد شد.

وی خواستار ارائه نقطه‌نظرات اعضای شورای فرهنگ عمومی در این زمینه شد و اضافه کرد: امیدواریم اعضای شورا نظرات خود را دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر ارسال کنند تا بتوانیم به خوبی از انها بهره بگیریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر خواستار تامین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این طرح شد و افزود: امیدواریم شاهد تحقق اعتبارات توسط معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر باشیم.

وی همچنین از تشکیل کمیسیون‌های هشت‌گانه در شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: اعضای هر کمیسیون بر اساس کارکرد و ماموریت دستگاه‌های اجرایی مشخص شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: این کمیسیون‌ها شامل بانوان، ورزش و جوانان، امنیت فرهنگی، حفظ و حراست از میراث فرهنگی، تبلیغ و فرهنگ دینی، امور اجرایی فرهنگی و کمیسیون فرهنگی مناطق ویژه و علم و فناوری فرهنگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.