چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۷

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: معتقدیم همه طرح‌های شورا باید پیوست فرهنگی داشته باشند و در بوستان‌ها و شهرک‌های جدیدالاحداث و .. در…

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: معتقدیم همه طرح‌های شورا باید پیوست فرهنگی داشته باشند و در بوستان‌ها و شهرک‌های جدیدالاحداث و .. در کنار توسعه شهری، تاسیسات لازم فرهنگی را نیز پیش‌بینی کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، خوشبخت، رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به این‌که در استان اردبیل 53 هزار و 656 نفر عضو فعال کتابخانه عمومی هستند، اظهار کرد: در کتابخانه‌های عمومی استان 832 هزار و 676 نسخه کتاب وجود دارد.

وی یکی از راهکارهای ارتقای فرهنگی استان را افزایش مطالعه میان مردم عنوان کرد و افزود: در این راستا علاوه بر وجود فضای مجازی، کتاب هم‌چنان یار مهربان بودنش را حفظ کرده است.

خوشبخت گفت: برای افزایش مطالعه میان مردم باید نسخه‌ای چالشی برای افزایش مطالعه پیچیده شود و نباید در خصوص سود حوزه تولید و نشر تنگ‌نظری شود، با این حال بایستی آسیب‌های این حوزه هم بررسی شود.

وی با اشاره به میزان کم کتابخانه‌های عمومی و سرانه مطالعه در استان اردبیل، گفت: در کنار مطالعه سرانه موجود کتابخوانی باید بدانیم کتابخانه‌های خصوصی زیادی در خانه‌های مردم وجود دارد و این فضاها نیز فرصت کتابخوانی دارند و می‌توانیم برای محاسبه آمار کتابخوانی، آمار آنها را هم در نظر بگیریم.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: باید مسجدمحور باشیم و فضاهای کتابخانه‌ای، درمانگاه و سایر خدمات را پیرامون این فضا طراحی کنیم.

خوشبخت خاطرنشان کرد: برخی شهرک‌ها توسط شهرداری ساخته نشده‌اند و اکنون بیست سال است که شهرک کوثر برای ارائه خدمات شهری به شهرداری تحویل داده نشده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *