لزوم راه‌اندازی تاسیسات فرهنگی در شهرک‌های جدیدالاحداث

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: معتقدیم همه طرح‌های شورا باید پیوست فرهنگی داشته باشند و در بوستان‌ها و شهرک‌های جدیدالاحداث و .. در کنار توسعه شهری، تاسیسات لازم فرهنگی را نیز پیش‌بینی کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، خوشبخت، رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به این‌که در استان اردبیل 53 هزار و 656 نفر عضو فعال کتابخانه عمومی هستند، اظهار کرد: در کتابخانه‌های عمومی استان 832 هزار و 676 نسخه کتاب وجود دارد.

وی یکی از راهکارهای ارتقای فرهنگی استان را افزایش مطالعه میان مردم عنوان کرد و افزود: در این راستا علاوه بر وجود فضای مجازی، کتاب هم‌چنان یار مهربان بودنش را حفظ کرده است.

خوشبخت گفت: برای افزایش مطالعه میان مردم باید نسخه‌ای چالشی برای افزایش مطالعه پیچیده شود و نباید در خصوص سود حوزه تولید و نشر تنگ‌نظری شود، با این حال بایستی آسیب‌های این حوزه هم بررسی شود.

وی با اشاره به میزان کم کتابخانه‌های عمومی و سرانه مطالعه در استان اردبیل، گفت: در کنار مطالعه سرانه موجود کتابخوانی باید بدانیم کتابخانه‌های خصوصی زیادی در خانه‌های مردم وجود دارد و این فضاها نیز فرصت کتابخوانی دارند و می‌توانیم برای محاسبه آمار کتابخوانی، آمار آنها را هم در نظر بگیریم.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: باید مسجدمحور باشیم و فضاهای کتابخانه‌ای، درمانگاه و سایر خدمات را پیرامون این فضا طراحی کنیم.

خوشبخت خاطرنشان کرد: برخی شهرک‌ها توسط شهرداری ساخته نشده‌اند و اکنون بیست سال است که شهرک کوثر برای ارائه خدمات شهری به شهرداری تحویل داده نشده است.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*