چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۱۳

سلامت نیوز: عضو هيأت امناي سازمان تأمين‌اجتماعي و رئيس كانون انجمن‌هاي صنفي كارگران ساختماني بر لزوم كاهش حوادث ناشي از كار كارگران ساختماني…

سلامت نیوز: عضو هيأت امناي سازمان تأمين‌اجتماعي و رئيس كانون انجمن‌هاي صنفي كارگران ساختماني بر لزوم كاهش حوادث ناشي از كار كارگران ساختماني تأكيد كرد و افزود: بايد براي كاهش حوادث ناشي از كار كارگران ساختماني به عنوان يكي از ركوردداران حوادث در كشور برنامه‌ريزي كنيم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اداره كل روابط عمومي سازمان تأمين‌اجتماعي، اكبر شوكت در نشستي با كارگران ساختماني در پنجمين روز از هفته تأمين‌اجتماعي كه به عنوان « تأمين‌اجتماعي، برنامه محوري و قانونمداري» برگزار شد با اعلام اين مطلب، گفت: تا قبل از سال 82 ساماندهي بيمه كارگران ساختماني كه تحت‌پوشش پيمانكار نبودند يك آرزو بود.
وي با بيان اينكه با همت مجلس و وزارت رفاه سابق بيمه كارگران ساختماني پايه‌گذاري شد، افزود: در سال 86 و پس از آن با اصلاحات بعدي در سال 87 قانون بيمه كارگران ساختماني تصويب و كارگران ساختماني از خدمات بيمه‌اي و درماني تأمين‌اجتماعي بهره‌مند شدند.
عضو هيأت‌امناي سازمان تأمين‌اجتماعي تداوم بيمه كارگران ساختماني را از خواسته‌هاي آنها دانست و افزود: 800 هزار خانواده كارگر ساختماني تحت‌پوشش تأمين‌اجتماعي و يك‌ميليون خانوار ديگر كارگران ساختماني منتظر بهره‌مندي از خدمات تأمين‌اجتماعي هستند.
شوكت با اشاره به اينكه جداسازي درمان سازمان تأمين‌اجتماعي خلاف قانون است، تصريح كرد: اخذ خدمات درماني از سوي مراكز ملكي سازمان تأمين‌اجتماعي از خواسته‌هاي كارگران ساختماني است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.