جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۳

مشکل تشنگی به دلیل گرمای هوا به روزه داران فشار می آورد از این رو به شما پیشنهاد می دهیم تا جائیکه می…

548441 لزوم مصرف میوه های آبدار بین افطار تا سحر

مشکل تشنگی به دلیل گرمای هوا به روزه داران فشار می آورد از این رو به شما پیشنهاد می دهیم تا جائیکه می توانید بین افطار تا سحر از میوه های آبدار مصرف کنید

متخصص تغذیه گفت: فاصله افطار تا سحر، میوه های آب دار مصرف کنید.

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام؛ دکتر فریده شیشه‌بر متخصص تغذیه گفت: با توجه به این‌که دمای هوا در بیشتر شهرها بالاست، تعریق در روز افزایش می‌یابد و به همین دلیل افراد روزه‌دار با مشکل تشنگی مواجه می‌شوند.
وی افزود: برخی افراد به دلیل نوع شغلی که دارند، مدت زمانی طولانی را در فضای باز و هوای گرم سپری می‌کنند و به همین دلیل تعریق بیشتر دارند بنابراین نسبت به دیگران با مشکل تشنگی مواجه می‌شوند.
دکتر شیشه‌بر تصریح کرد: برای پیش‌گیری از تشنگی در ماه رمضان توصیه می‌شود از غذاهای چرب و پرنمک کمتر استفاده شود و مصرف مواد غذایی آب‌دار هم می‌تواند در تامین مایعات مورد نیاز بدن و کاهش احساس تشنگی در طول روز موثر باشد.
وی خاطر نشان کرد: همچنین به روزه‌داران توصیه می‌شود برای تامین آب مورد نیاز بدن، در فاصله زمانی افطار تا سحر از میوه‌های مختلف، به ویژه میوه‌های آب‌دار همچون هندوانه استفاده کنند. افرادی که مشکل دیابت ندارند هم می‌توانند از شربت‌ها و عرق‌های سنتی همچون عرق بیدمشک، خاک‌شیر، شاتره و آب‌زرشک استفاده کنند.
وی با اشاره به این‌که برخی افراد عادت دارند همراه غذا نوشیدنی مصرف کنند، ادامه داد: به این افراد توصیه می‌شود از دوغ خانگی که نمک کمتری دارد، به عنوان نوشیدنی همراه غذا استفاده کنند.
دکتر شیشه‌بر با بیان این‌که آب، بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی است، گفت: چای، شیر، ماست رقیق شده با نمک کم هم می‌تواند نوشیدنی مناسبی برای روزه‌داران باشد.
این متخصص تغذیه تاکید کرد: مصرف سبزی ها و سالاد هم در وعده‌های سحر و افطار مانع تشنگی روزه‌داران می‌شود.ی سازمان صدا و سیمای ج ا ا (واحد مرکزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.