سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۶

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مینا صدیق نوحی در حاشیه هشتین نمایشگاه بانک، بیمه و بورس در جمع خبرنگاران، درباره وضعیت لغو تحریم…

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مینا صدیق نوحی در حاشیه هشتین نمایشگاه بانک، بیمه و بورس در جمع خبرنگاران، درباره وضعیت لغو تحریم شرکت های بیمه بعد از توافق نامه ژنو، ادامه داد: از آنجا که بیمه گذاران خارجی اعلام کردند بعد از شش ماه و پایان مهلت توافق نامه، امکان ارائه خدمات وجود ندارد از پوشش های بیمه ای به ایران فعلا صرفنظر کرده و پوشش بیمه ای به نفت و گاز ایران ارائه نمی کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این شرکت برای بیمه صنعت نفت و گاز بعد از تحریم ها، گفت: ظرفیت هایی را در کشور ایجاد کردیم و توانستیم نفت و گاز را داخلی بیمه کنیم ولی پوشش های بیمه ای که در توافق ژنو انجام نشد این بود که شناورهایی که می خواهند وارد ایران شوند، بیمه نیستند و پوشش بیمه ای آن لغو می شود، از همین رو شرکت های خارجی باید این شناورها را بیمه کنند.

معاون بیمه مرکزی درباره آغاز به کار نخستین شرکت بیمه ای خارجی در کشور، اظهار داشت: این شرکت از 3 سال قبل در ایران فعال شده و سوئیسی است و دفتر ارتباطی خود در ایران را از سال گذشته باز کرده است.

وی با بیان اینکه شرکت مذکور در زمینه بیمه مسافرین عازم خارج کشور فعال است، افزود: مجوز این شرکت برای فعالیت در همین موضوع از سوی بیمه مرکزی ارائه شده برهمین اساس هنوز اجازه شرکت در رشته ها و فعالیت های دیگر بیمه ای ندارد.

صدیق نوحی تأکید کرد: فعالیت شرکت های خارجی در ایران مشخص شده و آئین نامه شورای عالی بیمه تمام ضوابط مربوطه را تعیین کرده است، این شرکت ها اجازه فروش بیمه در ایران را ندارند.

نوحی با اشاره به اینکه شرکت های بیمه خارجی فعلا هیچکدام فعالیت های مستقیم بیمه ای در کشور انجام نمی دهند، تصریح کرد: هنوز به هیچ شرکتی اجازه داده نشده که به ایران بیاید و بیمه نامه صادر کند.

وی ادامه داد: بعد از توافق ژنو سیل شرکت های خارجی و اروپایی وارد بازار ایران می شوند برای اینکه تبادل قراردادهای اتکایی با ما داشته باشند، آنها می خواهند پوشش های بیمه اتکایی به ایران ارایه دهند.

صدیق نوحی با تأکید بر اینکه قرار نیست این شرکت ها در ایران بیمه نامه صادر کنند، افزود: برخی به اشتباه برداشت کرده اند که این شرکت ها می خواهند در ایران بیمه نامه صادر کنند ولی اینطور نیست این شرکت ها می خواهند همان فعالیت هایی که قبل از تحریم ها در بازار ایران داشتند را از سر گیرند.

هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه از روز گذشته(یکشنبه)با حضور معاون اول رییس جمهوری، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.

این دوره از نمایشگاه با شعار quotation mark فاینکس، یک رویداد، صدها فرصت سرمایه گذاری quotation mark و با حضور 351 شرکت داخلی و 9 شرکت خارجی از سوییس، آلمان، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، قبرس، یونان و عمان در حال برگزاری است.

این دوره از نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه که در فضایی حدود 40 هزار مترمربع تشکیل شده همچنان بزرگترین نمایشگاه صنعت مالی خاورمیانه محسوب می شود.

اقتصام(3)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.