سه شنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۴ - ۰۷:۲۹

به گزارش میهن پست – روحانی با تاکید بر اینکه اگر طرف مقابل اراده جدی داشته باشد، رسیدن به توافق نهایی در ماه های…

به گزارش میهن پست – روحانی با تاکید بر اینکه اگر طرف مقابل اراده جدی داشته باشد، رسیدن به توافق نهایی در ماه های پیش رو امکان پذیر است، گفت: ۱+۵ بداند که ملت و دولت ایران در کنار یکدیگر و پشتیبان هم هستند و کسی در دنیا نمی تواند فشار بر ایران را در ماه ها و سال های آینده ادامه دهد .

رئیس جمهور گفت: ۱+۵ بداند که ملت و دولت ایران در کنار یکدیگر و پشتیبان هم هستند، کسی در دنیا نمی تواند فشار بر ایران را در ماه ها و سال های آینده ادامه دهد و سازمان تحریم در حال فروریزی کامل است.

حجت الاسلام حسن روحانی دردر مراسم بیست و ششمین جشنواره ملی امتنان از جامعه کار و تولید که روز سه شنبه در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، با تاکید بر اینکه بدون رشد مثبت اقتصادی ، اشتغال برای بیکاران میسر نیست، گفت: کارآفرین، کارگر و دولت باید در یک صف واحد قرار بگیرند تا کشور مسیر توسعه پایدار را سریعتر طی کند.

رییس جمهوری، صیانت از اشتغال کارگران و ایجاد فرصت های جدید اشتغال را دو هدف عمده ذکر کرد و اظهارداشت: باید اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کند و روی پای خود بایستیم و فناوری نوین در این سرزمین بتواند به برند تجاری تبدیل شود.

روحانی با تاکید براینکه “همه باید برای تحقق اهداف متعالی کشور ، دست به دست هم بدهیم و با شعار نمی توانیم در این کشور توسعه بوجود بیاوریم” ، گفت: دولت و ملت باید همدلانه ودر کنار یکدیگر فضای کار ، توسعه و تولید را گسترش دهند.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه “رشد تولید در گرو اخلاق کار است” ، افزود: باید فضایی را درست کنیم که در این کشور سرمایه و فناوری جذب شود.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به موضوع مذاکرات هسته ای، هدف اصلی مذاکرات هسته ای را رفع اتهامات دروغین و حل مشکلات ناشی از توطئه ها دانست و اظهارداشت: پرونده هسته‌ای و حل آن، اولین گام برای حل معضلات اساسی است، زیرا دشمن دو معضل را برای ملت ما به ناروا ایجاد کرده است.

روحانی اظهارداشت: بدخواهان این ملت در مرحله نخست، ایران را متهم کردند که به دنبال تسلیحات مخرب اتمی است و برپایه این اتهام دروغین، ساز و کار غلطی را ایجاد کردند تا در سیستم بانکی و صادرات و در مجموع در مسیر توسعه ایران اسلامی، خلل ایجاد کنند.

رییس جمهوری به رفع اتهامات به عنوان یکی از اهداف ایران از مذاکرات اشاره کرد و گفت: ما می‌خواهیم به دنیا ثابت کنیم که بدخواهان ، به جهان دروغ گفته‌اند که ایران دنبال ساخت تسلیحات مخرب اتمی است؛ تسلیحاتی که طبق فتوای مقام معظم رهبری، بر ما حرام و ممنوع است. ایران اسلامی دنبال فناوری صلح‌آمیز هسته ای بوده و هست . هدف بعدی ما نیز رفع مشکلات و معضلاتی است که بدخواهان پیش پای ملت ما بوجود آوردند.

روحانی با تاکید بر اینکه اگر طرف مقابل اراده جدی داشته باشد، رسیدن به توافق نهایی در ماه های پیش رو امکان پذیر است، گفت: ۱+۵ بداند که ملت و دولت ایران در کنار یکدیگر و پشتیبان هم هستند و کسی در دنیا نمی تواند فشار بر ایران را در ماه ها و سال های آینده ادامه دهد .

رییس جمهوری تاکید کرد: ” سازمان تحریم در حال فروریزی کامل است” و ما با هدایت مقام معظم رهبری و حمایت مردم، راه تعامل سازنده با جهان را ادامه خواهیم داد و دلالان تحریم به فکر شغل دیگری باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.