دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۱

سلامت نیوز: نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تمامی بخشنامه های وزارت بهداشت و درمان درباره پیشگیری و کاهش جمعیت و…

سلامت نیوز: نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تمامی بخشنامه های وزارت بهداشت و درمان درباره پیشگیری و کاهش جمعیت و بارداری با موافقت اعضای این کمیسیون در طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش و رشد جمعیت کشور حذف شد.

تمامی بخشنامه های وزارت بهداشت درباره پیشگیری از بارداری لغو شد به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفا آنلاین«عبدالرحمان رستمیان»ضمن بیان این خبر با تشریح نشست روز یکشنبه این کمیسیون افزود:هر روشی که برای پیشگیری و کنترل جمعیت بجز مواردی که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان است مانند بیماران ایدز و بیماران قلبی در نظر گرفته شده است، لغو شد.

وی با بیان اینکه طی دو تا سه سال گذشته وزارت بهداشت بصورت محدود روش های پیشگیری از بارداری از طریق جراحی مانند توبکتومی و وازکتومی را انجام داده است،اظهار داشت: وزارت بهداشت انجام این کار به هر نحو، برعهده کمیته ای گذاشته تا درباره آن تصمیم گیری کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس خاطر نشان کرد:امروز بخشنامه های وزارت بهداشت که از پیشگیری حمایت می کرد،لغو شد.

وی درباره کارگران ساختمانی نیز اظهار داشت: پرداخت بیمه کارگران ساختمانی تقسیط می شود و کارگران ساختمانی بجز کارت مهارت، کارساختمانی نیز باید انجام دهند و در این صورت درصدی از پروانه ساختمان را کارفرما برای بیمه این افراد باید بپردازد.
برچسب ها: بخشنامه ، بارداری ، پیشگیری ، وزارت بهداشت ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.