دوشنبه، ۰۵ اسفند ۹۸ - ۰۹:۰۷
لغو پروازهای ترکیش

خبر لغو پروازهای ترکیش در حالی به تازگی بصورت رسمی از این ایرلاین منتشر شده که ویروس کرونا در ایران در حال شایع…

خبر لغو پروازهای ترکیش در حالی به تازگی بصورت رسمی از این ایرلاین منتشر شده که ویروس کرونا در ایران در حال شایع شدن است. برای مشاهده جزئیات بیشتر از این خبر در ادامه با ما همراه شوید.

در راستای شیوع ویروس کرونا در کشور، هواپیمایی ترکیش با ارسال بیانیه‌ای به آژانس‌های هواپیمایی تمامی پروازهای خود از مبدا ایران را لغو کرد. با شیوع ویروس کرونا در ایران برخی کشورهای همسایه مرزهای مسافری و باری خود با ایران را بستند. ترکیش ایرلاینز نیز با فرستادن بیانیه‌ای به آژانس‌های هواپیمایی کشور اعلام کرد تا اطلاع ثانوی تمامی پروازهای این خط هواپیمایی از مبدا ایران لغو شده است. هواپیمایی ترکیش در بیانیه‌ی خود نوشت:

[box type=”shadow” ] همکاران محترم آژانس‌های هواپیمایی با سلام احتراما به اطلاع می‌رساند که تا اطلاع ثانوی تمامی پروازهای ترکیش ایرلاینز از مبدا ایران کنسل می‌باشد. خواهشمند است اطلاع‌رسانی لازم به مسافران محترم انجام گردد. با تشکر[/box]

لغو پروازهای ترکیش

لطیفی، سخنگوی گمرک ایران نیز از بسته شدن مرزهای مسافری و باری دو کشور ترکیه و افغانستان با کشورمان خبر داد. او گفت تمامی مرزهای ایران و ترکیه امروز (یکشنبه ۴ اسفند ۹۸) از طرف دولت ترکیه بسته شده است. وزیر کشور ترکیه علت این تصمیم را تقویت شرایط سلامتی عنوان کرده است. لطیفی گفت:

از ساعت ۱۳ امروز (یکشنبه، ۴ اسفند) تمامی مرزهای بین کشور ایران و ترکیه از سوی دولت ترکیه بسته شده، اما با رایزنی‌های انجام شده افرادی که در گمرک منتظر مانده بودند، قرار شد که کار ورود و خروج‌شان انجام شود. در تلاشیم که کامیون‌هایی را که در مرز دو کشور متوقف شده‌اند، با هماهنگی مقامات ترکیه کارشان را انجام دهیم تا مشکلی برای آن‌ها ایجاد نشود.

به گفته‌ی لطیفی زمان مشخصی برای بازگشایی مرزهای ایران و ترکیه از سوی دولت ترکیه اعلام نشده است. شورای امنیت ملی کشور افغانستان نیز از بستن مرزهای مسافری و باری با کشور ایران خبر داده است. لطیفی در این مورد گفت:

شورای امنیت ملی افغانستان مصوبه‌ای را برای بسته شدن مرزهای این کشور با ایران داشته که البته هنوز از یکی از مرزها عملیات ورود و خروج مسافر انجام شده و در حال حاضر ممنوعیت ورود و خروج باری فقط برای محصولات تخم‌مرغ، گوشت مرغ و گوشت قرمز اعمال شده است.

سخنگوی گمرک ایران به نقل از شورای امنیت کشور افغانستان، دلیل بسته شدن مرزهای ایران و افغانستان را نیز جلوگیری از ورود کروناویروس به این کشور اعلام کرد. بر اساس اعلام مدیرکل روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز، تاکنون ترکیه، گرجستان، عراق و کویت پروازهای ایران به کشورشان را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده‌اند و به گفته‌ی مقامات این کشورها، این اقدام در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده است.

[highlight]منبع: turkishairlines[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.