پنجشنبه، ۱۷ اسفند ۹۶ - ۱۰:۲۷
لندرور کان دیزاین 6x6

لندرور کان دیزاین 6×6 در حالی در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شده است که کمپانی کاندیزاین سرانجام نسخه‌ ی ویژه‌ ی لندرور دیفندر خود…

لندرور کان دیزاین 6×6 در حالی در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شده است که کمپانی کاندیزاین سرانجام نسخه‌ ی ویژه‌ ی لندرور دیفندر خود را در این نمایشگاه و در کانون رسانه ای رونمایی کرد. خودرویی قدرتمند با ظاهری حفظ شده خود که دارای شش چرخ  و فضای کافی برای ۹ سرنشین فراهم می‌کند.

معرفی شاسی بلند لندرور کان دیزاین 6×6 نویدی است برای کسانی که اهل گردش و مسافرتند و مثلا اگر بخواهند یک روز تعطیل را با هشت نفر از دوستانشان  با یک خودروی لوکس به دل طبیعت بروید، یکی از بهترین گزینه‌ها برای آن ها میتواند همین شاسی بلند لندرور کان دیزاین 6×6 شرکت کاندیزاین با نام چلسی تراک خواهد بود.

لندرور کان دیزاین 6x6

این در حالی است که با اتقاد کارشناسان خودرو لندرور کان دیزاین 6×6 در واقع بر اساس خودرو لندرور دیفندر 110 ساخته شده است با این تفاوت که یک محور و دو چرخ بیشتر از آن دارد دارد. طول کلی آن نیز افزایش پیدا کرده است تا بتواند ۹ سرنشین را با خود حمل کند. محور سوم این خودرو به  صورت پنوماتیک فعال می‌شود و یک دیفرانسیل ویژه نیز برای آن طراحی شده است تا به این ترتیب راننده بتواند نیروی پیشرانه را برای دستیابی به حداکثر چسبندگی به هر شش چرخ خودرو انتقال دهد.

لندرور کان دیزاین 6x6

با این حال هیچ نگرانی‌ در خصوص گیر کردن لندرور کان دیزاین 6×6 در مسیر‌های سخت وجود نخواهد داشت، ضمن اینکه برای دفندر ۶×۶ جعبه دنده‌ی کمکی و قفل دیفرانسیل نیز در نظر گرفته شده است تا در شرایط سخت از آن‌ها بهره‌گیری شود.

در مورد پیشرانه‌ ی مورد استفاده در خودروی چلسی تراک لندرور کان دیزاین 6×6 هیچ گونه اطلاعاتی منتشر نشده اما با توجه به تصاویر می‌توان متوجه شد که به یک جعبه دنده‌ی شش سرعته دستی مجهز است. این خودروی ۶×۶ در مقایسه با مدل استاندارد دیفندر دارای تغییرات ظاهری بارزی است. اولین تغییر به بخش جلو پنجره باز می‌گردد که از یک طرح ساده‌تر  استفاده شده است.

بنابراین در سایر قسمت‌ ها لندرور کان دیزاین 6×6 نیز سعی شده است تا نمایی خشن و کاربردی به خودرو داده شود.  چراغ‌های اصلی نیز با نمونه‌هایی از نوع LED جایگزین شده‌اند. طراحی گلگیرها نیز متفاوت است و حالت اسپرت دارد.

لندرور کان دیزاین 6x6

رنگ کلی کابین لندرور کان دیزاین 6×6 با نام ولکانیک راک یا (صخره‌ ی اقیانوسی) شناخته می‌شود و به طور اختصاصی برای این خودرو تولید شده است. چلسی تراک همچنین به سه عدد سانروف مجهز شده است که یکی برای سرنشینان جلو و دو سانروف پانوراما نیز برای سرنشینان عقبی در نظر گرفته شده است. در داخل کابین این خودرو نیز کاملا لوکس بودن اتوموبیل را می توان مشاهده کرد به طوری که شاهد استفاده از چرم با کیفیت مشکی رنگ در کنار پارچه‌های راه راه بر روی صندلی ها هستیم.

لندرور کان دیزاین 6x6

با این حال باید گفت که چیدمان صندلی‌ ها در لندرور کان دیزاین 6×6 به این صورت است که ردیف اول همانند سایر خودروها دو سرنشین دارد اما ردیف دوم به صندلی‌های سه نفری نیمکتی مجهز است و پس از آن نیز دو ردیف صندلی دوتایی که اصطلاحا به صندلی‌های خلبانی مشهوراند مشاهده می‌شوند. همچنین قسمت‌های بالایی کابین نیز به طور کامل با چرم مشکی رنگ پوشیده شده است. ضمن اینکه می‌توان اسفاده از این تریم را بر روی درب‌های مشاهده کرد. در کف خودرو نیز از یک کفپوش پلاستیکی استفاده شده است که می‌تواند از پوشش کف خودرو در برابر آلودگی‌ها محافظت کند.

در پایان بد نیست بدانید که لندرور کان دیزاین 6×6 دارای قیمت ۳۴۷ هزار و ۲۵۰ دلار است که عدد بسیار زیادی برای یک خودروی آفرود در نظر گرفته می‌شود. با این وجود نباید از توانایی‌های این خودرو همانند قابلیت حمل ۹ سرنشین و سه محوره بودن را فراموش کرد. ضمن اینکه در هنگام حرکت در خیابان نیز این لندرور تیونینگ شده جلب توجه زیادی می‌کند.

[highlight]منبع[/highlight]  MOTOR1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *