دوشنبه، ۲۹ بهمن ۹۷ - ۰۹:۳۲
لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

سفر با قطار از محبوبیت ویژه‌ ای در بین گردشگران برخوردار است حال اگر این سفر با لوکس‌ ترین قطارهای دنیا باشد. به…

سفر با قطار از محبوبیت ویژه‌ ای در بین گردشگران برخوردار است حال اگر این سفر با لوکس‌ ترین قطارهای دنیا باشد. به عبارتی دیگر قطار علاوه بر راحتی این امکان را به مسافر می‌دهد تا از مناظر اطراف لذت ببرد.هرچند که دوران طلایی قطار به سرآمده اما با این وجود برای رفتن به مناطق خاص این وسلیه نقلیه بهترین گزینه است. امروز در میهن پست ۱۰ تا از لوکس‌ ترین قطارهای دنیا را به شما معرفی کنیم.

قطار سریع‌ السریع ونیز ، سیمپلون شرق Venice Simplon Orient Express : این قطار که از لوکس‌ ترین قطارهای دنیا به حساب می آید در واقع از رومانتیک‌ ترین شهرهای اورپا رد می‌شود. قطار سریع‌السریع ونیز،سیمپلون-شرق در حقیقت جانشین قطار اسطوره‌ای سریع‌السریع شرق است. واگن‌های قطار از چرم، مخمل، چوب‌های گران‌قمیت و کریستال ساخته و تزیین  شده‌اند. در طول مسیر دره کوه آلپ و دانوب این قطار لوکس ابهت گذشته خود را بیشتر به نمایش می‌گذارد. در این قطار مسافران براساس منطقه‌ای که قطار رد می‌شود از منوهای غذاهای محلی همان منطقه می‌توانند سفارش دهند.  ونیز، استانبول، پراگ، وین، پاریس و لندن جذاب‌ترین ایستگاه‌های هستند که این قطار توقف دارد.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

قطار سریع‌السریع ونیز،سیمپلون شرق Venice Simplon Orient Express

راکی مونتینر Rocky Mountaineer : این خط ریلی نیز که یکی دیگر از محبوبترین و لوکس‌ ترین قطارهای دنیا محسوب می شود ، در مسیر کوهستانی کانادا چندین مسیر مختلف دارد. قطار از ونکور شروع به حرکت می‌کند و با گذر مناظر شگفت‌انگیز و بی‌نظیر کانادا به ایالت بریتش کلمبیا می‌رسد. در این سفر مسافران با دره‌ها، دریاچه‌های آینه‌ای، آبشار جاری و یخ‌زده مواجه می‌شوند.در طول سفر راهنمای قطار منتینر اطلاعات ضروری را به مسافران ارائه می‌کنند. در طول شب قطار توقف می‌کند و مسافران در هتلی لوکس شب را می‌گذراند.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

ال چپه El Chepe : مسیر تنها قطار مسافربری مکزیک از چیهواهوا (Chihuahua) در شمال مکزیک شروع می شود و از دره‌ها، آبشارها و صحراها رد می شود تا به موچیس واقع در ساحل اقیانوس آرام برسد. این قطار از دره فوق‌العاده تماشایی مس (Copper Canyon) عبور می‌کند و در روستاهای مکزیک برای خرید صنایع دستی یا غذا توقف می‌کند.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

ال چپه El Chepe

راه‌آهن سراسری سیبری : قطار اسطوره‌ای سیبری از دور افتاده‌ترین مناطق شرق روسیه عبور می کند. در این راه‌آهن در سال ۱۹۱۶ در مسیر ۹۲۰۰ کیلومتری مسکو به وبایدوستوک (Vladivostok) شروع به فعالیت کرد. در این مسیر قطار از ۷ منطقه زمانی مختلف رد می‌شود. بعد از وبایدوستوک قطار در مسیر منچوری و مغولستان به مقصد چین ادامه سفر می‌دهد.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

راه‌آهن سراسری سیبری

راه‌ آهن رووس Rovos Rail : این راه‌آهن به « غرور آفریقا» هم مشهور است. شاید بشود گفت که این قطار لوکس‌ترین قطار دنیاست. این قطار در اصل لوکوموتیو بخاری داشته که به شکلی لوکس بازسازی شده‌است. مبدا حرکت قطار رووس ژوهانسبورگ در آفریقا جنوبی است و البته این قطار از زامبیا، زیمباوه، نامیبیا و تانزاینا می‌گذرد تا به مصر برسد. در طول سفر مسافران از مناظر شگفت‌انگیز آفریقا لذت می‌برند.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

راه‌ آهن رووس Rovos Rail

رویال اسکات من Royal Scotsman : رویال اسکات من یکی دیگر از قطارهای لوکس و مشهور دنیاست. البته این قطارمفتخر به عنوان گران‌ترین قطار دنیا هم هست. مسافران این قطار اسکاتلندی در سفرهایشان از زیباترین مناظر دنیا لذت می بردند. این قطار لوکس از دوران طلایی راه آهن برجای مانده است.ظرفیت این قطار تنها ۳۶ نفر می‌باشد. مسافران ثروتمند این قطار با بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها پذیرایی می‌شند. در مسیر سفر برنامه‌های دیدنی زیادی در نظر گرفته‌است.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

رویال اسکات من Royal Scotsman

کالیفرنیا زفیر California Zephyr : قطار افسانه‌ای زفیر یا بادصبا از ۷ ایالت آمریکا عبور می‌کند. این قطار یکی از بهترین وسایل‌نقلیه برای کشف زیباهای شرق آمریکا ست. این قطار با طی ۳۹۰۰ کیلومتر در مدت زمان ۵۱ ساعت شیکاگو را سان‌فرانسیسکو متصل می‌کند.  البته برای این قطار واگن‌های اکنومی هم در نظر گرفته شده‌است.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

کالیفرنیا زفیر California Zephyr

قطار ابرها Tren a las nubes : قطار ابرها در آرژانتین مسیر کوه‌های آلپ را طی‌ می کند. اگر مسافران به خاطر ارتفاع ۴۰۰۰ متری از سطح دریا سرگیجه نگیرند شاهد مناظر استثنایی در طول سفر خواهندبود. البته راه‌آهن قطار ابرها در هفت قسمت مختلف منشعب می‌شود تا مسیرهای مختلف را طی نماید.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

قطار ابرها Tren a las nubes

قان Ghan : در کشور استرالیا مسیری برای  تردد شترها وجود دارد که به «افغان اکپرس» معروف است. این مسیر صحرایی داروین را به آدلید متصل می‌کند. دره‌ها، صخره‌ها، بوته‌زارها و جنگل‌ها از زیبایی‌های مسیر قان می‌باشند. این قطار در چند کلیومتری کاتریت توقف دارد تا مسافران از مناظر صخره آیرس لذت ببرند.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

قطارسریع‌السیر شرقی و غربی Eastern & Oriental Express : مبدا حرکت قطار لوکس سریع‌السیر شرق سنگاپور است. قطار با گذر از مالزی و طی ۲۰۰۰ کیلومتر در طی ۳ روز به بانکوک می‌رسد. واگن‌هات این قطار اسطوره‌ای که قبلا به قطار لوکس نیوزلندی تلعق داشت برای این مسیر بازسازی شد.این قطار چندین واگن رستوران با آشپزی فرانسوی دارد.

لوکس‌ ترین قطارهای دنیا

قطارسریع‌السیر شرقی و غربی Eastern & Oriental Express

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.