چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۹ - ۱۱:۱۷
لکسوس LX J201

لکسوس LX J201 در حقیقت خودرویی لوکس برای تفریحات آفرود است. در این مطلب از میهن پست قصد داریم تا به بررسی این…

لکسوس LX J201 در حقیقت خودرویی لوکس برای تفریحات آفرود است. در این مطلب از میهن پست قصد داریم تا به بررسی این خودرو بپردازیم.

شرکت اکسپدیشن اورلند دست روی لکسوس LX 5710 گذاشته و آن را به یک آفرودر ماجراجویی در قالب کانسپت J201 تبدیل کرده است. این خودرو همچنین در رالی ۱۰ روزه ربل که از هشتم اکتبر شروع می‌شود شرکت خواهد کرد.

بسته ارتقایی جامع این شاسی‌بلند لوکس شامل اضافه شدن سوپرشارژر مگنوسن به پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۷ لیتری بوده که باعث شده قدرت ۳۸۳ اسبی نسخه استاندارد به ۵۵۰ اسب بخار برسد. راه تنفسی پیشرانه نیز یک اسنورکل ایرتک TJM است که از سمت سرنشین به بالا رفته است. برای هندلینگ خوب این قدرت دیفرانسیل‌ها نیز بهبود یافته‌اند. شاسی‌بلند لوکس لکسوس همچنین از لوکرهای هوای ARB استفاده می‌کند.

سیستم تعلیق نیز ارتقا یافته و هم‌اکنون دارای بازوهای کنترل بالایی بهتر در جلو و عقب می‌باشد. اصلاحاتی نیز در حسگرهای ارتفاع استاندارد LX صورت گرفته است. در زمان رانندگی نرمال ارتفاع خودرو دو اینچ در جلو و یک اینچ در عقب بالاتر از حد معمول است.

کانسپت J201 از رینگ‌های ۱۷ اینچ و لاستیک‌های ۳۳ اینچی X3 استفاده کرده است. همچنین ترمزهای استاپ تک با روتورهای سوراخ‌دار در جلو و عقب نصب شده‌اند تا توقف راحت خودرو تضمین شود.

اکسپدیشن اورلند به این خودرو سپر جلوی خشنی را اضافه کرده که دارای وینچ و چراغ میله‌ای است. فلاپ های محافظ نیز از جعبه انتقال و باک سوخت محافظت می‌کنند؛ اما تغییرات بزرگ بخش عقب نیز شامل نگهدارنده لاستیک زاپاس و محفظه ۵ گالنی حمل آب می‌باشد. یک نردبان هم باعث راحتی دسترسی به روف راک خواهد شد. وقتی درب پشتی را باز کنید شاهد دراورها و همچنین فضای قرار دادن سگ و بطری‌های آب خواهید بود.

J201 بیشتر خودرویی کاربردی به نظر می‌رسد و حس مفهومی معمول در خودروهای دیگر را ندارد. در واقع این خودرو اصلاحات ممکن روی لکسس LX را نشان می‌دهد. این خودرو اساساً نسخه لوکس‌تر تویوتا لندکروزر بوده و بنابراین چهار چرخی توانا و قدرتمند برای آفرود حتی در حالت استوک می‌باشد.

باهم در میهن پست تصاویری از لکسوس LX J201 را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *